Kolejny donos do prokuratury ws. Rydzyka. Komitet Obrony przed Sektami bierze sprawy w swoje ręce

Tadeusz Rydzyk donos

Tadeusz Rydzyk bez wątpienia jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w Polsce. Teraz do prokuratury w jego sprawie wpłynął donos, który został złożony przez Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Tadeusz Rydzyk poprzez swoją pracę w mediach zyskał sympatię i poparcie dużej liczby wiernych, którzy absolutnie bezkrytycznie podchodzą do jego pracy oraz udzielania się w sprawach zarówno społecznych, jak i politycznych. Jednak działalność toruńskiego duchownego nie każdemu odpowiada i ma on również spore grono przeciwników.

W 2017 roku powstała nawet petycja, która ma zostać dostarczona do samego papieża Franciszka. Jej autorzy domagają się, aby ukrócić polityczną działalność ojca Rydzyka. Udało się pod nią zebrać już ponad 124 tysiące podpisów, a ich liczba cały czas rośnie. W końcu całą sprawą zainteresował się Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Tadeusz Rydzyk otrzymał wsparcie

Radio Maryja, jak i Telewizja Trwam, często są krytykowane za swoją działalność, ale również ich założyciel jest częstym tematem w polskich mediach. Wokół jego postaci narosła cała masa kontrowersji i już nie raz znajdował się w samym centrum głośnych afer.

Co więcej, wiele osób zarzuca toruńskiemu redemptoryście, że wzbogaca się kosztem wiernych, a jego gigantyczny majątek obrósł już wręcz legendą. Oczywiście sam Rydzyk, jak i jego zwolennicy zaprzeczają wszelkim oskarżeniom, a teraz Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył do prokuratury generalnej oficjalny donos na autorów petycji przeciwko Tadeuszowi Rydzykowi.

Jej założycielami są Adam N. i Witek M., którzy postanowili zostać anonimowi, podejrzewając właśnie, że ich inicjatywa może mieć dla nich nieprzyjemne skutki. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą nie od dziś wspiera ojca Rydzyka i tym razem jego członkowie złożyli skargę, że autorzy petycji powielają w niej kłamstwa na temat duchownego.

 – Autorzy pisma powielają w nim te same oszczerstwa, którymi ciągle próbuje się zdyskredytować dzieła toruńskiego redemptorysty. Mowa jest w nim m.in. o rzekomym używaniu przez Dyrektora Radia Maryja katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy, co ma być przykładem patologii w Kościele. (…) Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do Prokuratora Generalnego w sprawie zaplanowanej akcji zniszczenia autorytetu Dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR za pomocą kłamstw i manipulacji – czytamy.

Mimo wszystko Adam N. i Witek M nie boją się donosu i uznają go za objaw strachu przed ich inicjatywą. Nadal chcą dostarczyć do Watykanu swoją petycję, aby rozpatrzył ją sam papież.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*