Wałęsie puściły nerwy. Wdał się w potyczkę słowną z b.sekretarzem Morawieckiego

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa słynie z tego, że nie przebiera w słowach. Tym razem za pośrednictwem Twittera wdał się w potyczkę słowną z byłym sekretarzem premiera Mateusza Morawieckiego. Poszło o ostatnią wizytę Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych.

Lech Wałęsa znany jest z tego, że zwykle głośno i dosadnie wypowiada swoje opinie. Tym razem za pośrednictwem Twittera pokłócił się z byłym sekretarzem premiera Morawieckiego. Poszło między innymi o wizytę Andrzeja Dudy w USA.

Lech Wałęsa w potyczce słownej z innym politykiem

Lech Wałęsa dosyć często korzysta z mediów społecznościowych, żeby skomentować różne sytuacje, które rozgrywają się na polskiej scenie politycznej. Jest jedną z najważniejszych postaci najnowszej historii Polski, z którą nie każdy musi się zgadzać, ale która wypracowała sobie pozycję godną szacunku. Były prezydent nadal dla jest autorytetem dla wielu osób.

Tym razem ostro zareagował na wpis Andrzeja Pawluszka. Były sekretarz premiera Mateusza Morawieckiego krytykował Bronisława Komorowskiego i Ewę Kopacz. Nie spodobało się to Lechowi Wałęsie.

„Posłuchaj młody człowieku”

Andrzej Pawluszek w związku z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu wystosował złośliwy wpis na swoim Twitterze.

– Prezydent Duda swobodnie rozmawiający z prezydentem Trumpem po angielsku. Podobnie jak premier Morawiecki z b. prezydentem Clintonem. To w sumie normalne w dzisiejszym świecie. Wyobraźmy sobie jednak, że prezydentem jest Komorowski, a premierem Kopacz… – napisał na swoim profilu Pawluszek, sugerując, że politycy PO nie znają języka angielskiego. Jest to według niego nie do pomyślenia w sytuacji, w której piastuje się takie wysokie urzędy w kraju.

Bardzo zdenerwowało to Lecha Wałęsę. Były prezydent Polski zdecydował się odpowiedzieć na ten post. Przypomniał o szacunku, jaki należy się Bronisławowi Komorowskiemu i napomniał Pawluszka, sugerując więcej pokory.

– Posłuchaj młody człowieku bo nie będę panu i innym kolejny raz powtarzał a widzę że krawat również mózg ściska za bardzo. Starszym od siebie i zasłużonym działaczom Opozycji należy się szacunek ,niezależnie od opcji politycznej a wiec: „Pan Prezydent” Komorowski  – tak odpowiedział na wpis Lech Wałęsa.

Między mężczyznami doszło do złośliwej wymiany zdań. Pawluszek nie dał za wygraną i wypomniał hipokryzję byłego prezydenta. Napisał również, że nie przypomina sobie przechodzenia na „ty” z Lechem Wałęsą.

Lech Wałęsa

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*