Kontrowersyjny wpis Marty Kaczyńskiej wywołał wielkie PORUSZENIE

wpis Marty Kaczyńskiej

Marta Kaczyńska wywołała spore poruszenie za sprawą swojego wpisu, który można uznać za kontrowersyjny. Publicystka postanowiła zwrócić się bezpośrednio do Polaków z nietypowym pytaniem. Jej wpis jest ochoczo komentowany.

Marta Kaczyńska postanowiła zwrócić się do Polaków w dość kontrowersyjnym wpisie, który wywołał niemałe poruszenie. Znana publicystka postanowiła podzielić się słowami dotyczącymi ważnej sprawy w mediach społecznościowych, dzięki czemu mogły trafić one do znacznie większej liczby osób. Kontrowersyjny wpis Kaczyńskiej podzielił społeczeństwo.

Prawniczka postanowiła zabrać głos w sprawie, która interesuje wielu Polaków. Chodzi o dbanie o otaczające nas zabytki, budynki i miejsca bardzo ważne dla historii kraju, które powinny zawsze wyglądać okazale. Problem w tym, że obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wiele najważniejszych miejsc nie może liczyć na wystarczające zainteresowanie ze strony Polaków.

Marta Kaczyńska z kontrowersyjnym apelem do Polaków

Marta Kaczyńska zwraca uwagę na słowa swojego kolegi, który przekonuje, że nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego władze Gdańska nie dbają o jedno z najważniejszych miejsc, które jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z całego kraju i spoza jego granic. W swojej opinii idzie na całość i pyta, czy mieszkańcom nie jest wstyd za to, co dzieje się z miastem.

– Gdańszczanie, nie wstyd Wam? Najpierw władze miasta zapuściły Westerplatte, a teraz blokują plan postawienia tam porządnego muzeum? (…) Czy pani Dulkiewicz nie rozumie, że dorobek miasta Gdańska w zakresie opieki nad tym miejscem po prostu je kompromituje? Że już swoją szansę zmarnowały? Stan tego miejsca jest dla Polski wstydem i hańbą. Co gorsza, wyraźne ciągoty proniemieckie ratusza gdańskiego nie pozwalają na spokojne powierzenie im dalszej opieki nad tym miejscem – pyta w swoim tekście Jacek Karnowski.

Marta Kaczyńska zwraca uwagę na apel do władz Gdańska

– Dochodzą z Gdańska do mnie informacje, że w gruncie rzeczy ekipa pani Dulkiewicz chodzi o zablokowanie powstania placówki, która będzie miała jednoznacznie prawdziwy historycznie wydźwięk, która będzie promowała dumę z Polski, która odrzuci przyjętą kiedyś w Muzeum II Wojny Światowej bliską Niemcom narrację historyczną – czytamy w felietonie.

Marta Kaczyńska udostępniła felieton Jacka Karnowskiego na swoim profilu na Facebooku. Słowa znanego dziennikarza nie spodobały się wszystkim, jednak dzięki nim więcej osób zwraca uwagę na bardzo poważny problem, jakim jest brak dbania o obiekty historyczne.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

  1. Nie no proszę dajcie spokój z tą kaczyńską bo to postać trzecioplanowa.
    Piszecie o aktualnościach. Ludziach popularnych. Piszcie o banderowcach w Polsce i amerykan ach o rządzie. A nie o osobie która w najlepszym wypadku może się kojarzyć z katastrofą. I retoryką tej katastrofy że ( rosyjskie służby itd) Samo to wywołuje rusofobie. Tym bardziej że Portal jest 24 godziny na dobę monitorowany przez służby Polskie / zachodnie i agenture dziennikarką (ostatnio hejt osiągnął apogeum)
    POZDRAWIAM OLa

  2. O jakim Westerplatte mowi Kaczynska? Bo chyba nie o tym w Gdansku, wlasnie bylam tam tydzien temu z goscmi zagranicznymi i zarowno ja, jak i goscie jestesmy zachwyceni, jak pieknie wyglada Westerplatte, moze Kaczynska byla tam 20 lat temu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*