Tysiące Polaków chce zostać obywatelami Niemiec

obywatelami Niemiec

Według niemieckiego Federalnego Urzędu Statystycznego jedynie Brytyjczycy i Turcy złożyli więcej wniosków o przyznanie obywatelstwa RFN niż Polacy.

Dane Federalnego Urzędu Statystycznego na temat nowych obywateli RFN przytoczyła w środę telewizja Polsat News. Łącznie obywatelstwo Niemiec nabyło w zeszłym roku 112 300 imigrantów. Największą grupę wśród przybyłych do Niemiec imigrantów, którzy w 2018 r. złożyli wnioski o ich obywatelstwo stanowią Turcy. Obywatelami Niemiec chciało zostać w zeszłym roku 16 700 z nich. Turcy stanowią najliczniejszą społeczność imigrancką w Niemczech. Ze względu na to, że w niemieckich statystykach nie ujmuje się oficjalnie narodowości obywatela liczbę Turków w RFN szacuje się różnie- od 2,7 mln do 4 mln.

Największą grupę wśród imigrantów pochodzących z państw Unii Europejskiej, którzy starali się zostać obywatelami Niemiec stanowili przybysze z Wielkiej Brytanii. Aż 6600 Brytyjczyków którzy przybyli i osiedlili się w Niemczech starało się w 2018 r. niemiecki paszport. W 2017 r. aż 7500 Brytyjczyków wystąpiło o obywatelstwo Niemiec. Tymczasem w ciągu poprzednich 15 lat obywatelstwo Niemiec chciało uzyskać 4800 przybyszów z Wielkiej Brytanii. Niemieccy urzędnicy wiążą zwiększenie się tej liczby z procesem wychodzenia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, który zmieni status brytyjskich obywateli w państwach unijnych.

Trzecią pod względem liczebności grupę ubiegających się o obywatelstwo Niemiec stanowili imigranci z Polski. Według Federalnego Urzędu Statystycznego obywatelstwo Niemiec chciało nabyć w zeszłym roku 6200 Polaków. „Federalny Urząd Statystyczny zwrócił uwagę, że wśród wniosków przeważały te pochodzące od kobiet. 53,6% wniosków złożyły kobiety o średniej wieku 34 lata” – podaje Polsat News.

POLSATNEWS.PL/KRESY.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

  1. Dołożyć do tych chętnych Gorzelika z jego kamratami ze Śląska niektórych kaszubów i połowę mieszkańców Gdańska i może wreszcie będziemy mieli spokój w kraju.Żeby jeszcze dołączyć do nich chcieli przedstawiciele pewnego pazernego plemienia od których ostatnio nie możemy się wprost opędzić.

  2. No cóż matka polka bardzo ich kocha niech wracają i rząd i ksiądz ich potrzebuje jak i trzeba ludzi do roboty u Polaków cały czas gdyż Ukraińców już nie starcza

  3. Ja to z ręką na sercu wolę Rosyjski Paszport . Biorę go z pocałowaniem ręki .
    Rosja jest Mocarstwem , ma większe szanse na rozwój ekonomiczny , ludzie dobrzy i najważniejsze jadąc na wakację nie trzeba opuszczać kraju !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*