Macierewicz dostał odprawę z MON. Ogromna suma, zwykli ludzie mogą tylko pomarzyć

Macierewicz MON

Antoni Macierewicz dostał niemałą fortunę, Były Minister Obrony Narodowej otrzymał od resortu iście królewską odprawę, o której zwykły pracownik, kończący współpracę z firmą, może pomarzyć. Te cyfry potrafią rozbudzić wyobraźnie.

Antoni Macierewicz, który został usunięty ze stanowiska Ministra Obrony Narodowej, nie mógł żałować decyzji swoich przełożonych o takim ruchu. Mimo straty stanowiska, polityk dostał przeogromną odprawę, która nie dość, że zrekompensowała stratę byłego szefa resortu obrony narodowego, to jeszcze wydatnie zasiliła jego portfel. Jedno jest pewne, każdy mieszkaniec Polski chciałby chociaż przez moment zakosztować takich pieniędzy.

Antoni Macierewicz nie może żałować utraty pracy. Wielka odprawa byłego ministra

Mimo że Antoni Macierewicz od dawna marzył o podjęciu pracy w resorcie wojskowym, to o wiele bardziej wzbogacił się na opuszczeniu go. Odprawa obecnego parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości wyniosła 72,7 tys. zł, o czym sam Macierewicz poinformował w swoim zeznaniu majątkowym zaznaczając, że pieniądze te nie dość, że są odprawą, to jeszcze ekwiwalentem za niewykorzystany urlop, który przysługiwał politykowi, gdy ten znajdował się na rządowym stanowisku.

– Informujemy, że na wykazaną w oświadczeniu byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza kwotę złożyło ze środków MON, złożyło się: wynagrodzenie (od stycznia do kwietnia 2018 r. ) – na podstawie art. 5 ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe (osoby odwołane z kierowniczych stanowisk państwowych oraz osoby, które zaprzestały wykonywania funkcji na tych stanowiskach wskutek upływu kadencji, zachowują, z zastrzeżeniem ust.2, prawo do dotychczasowego wynagrodzenia przez okres: 1) jednego miesiąca – jeżeli funkcję tę pełniły przez okres nie dłuższy niż 3 miesiące; 2) dwóch miesięcy – jeżeli funkcję tę pełniły przez okres dłuższy niż 3 miesiące i nie dłuższy niż 12 miesięcy; 3) trzech miesięcy – jeżeli funkcję tę pełniły przez okres dłuższy niż 12 miesięcy; a także ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy – łącznie 23 dni – informuje Wirtualną Polskę wydział prasowy MON.

Ile zarobił Macierewicz w 2018 roku?

Zeznanie majątkowe polityka prawicy ujawniło dużo ciekawych informacji na temat jego stanu majątkowego. Wiemy, że otrzymał kwotę 100 tysięcy zł wynagrodzenia wynikającego z jego pracy w Sejmie, 37,9 tysiąca złotych emerytury i 1100 złotych z tytułu honorarium.

Ciekawymi zeznaniami majątkowymi mogą pochwalić się także klubowi koledzy polityka. Krystyna Pawłowicz w swojej dokumentacji wykazała brak domu, oszczędności w zagranicznej walucie, a także zdeponowane w sejfie dobro, a Jarosław Kaczyński wykazał dość duży, zastanawiający kredyt.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

13 Komentarze

  1. Mało jeszcze nakradl. Może ktoś najpierw rozliczy go z tej jego komisji która pochłonęła miliony, a efektu brak. A tu go jeszcze nagradzaja. Jego miejsce jest u boku jego pupila Miśka oraz konfiskata majątku na rzecz chociażby nauczycieli czy służby zdrowia.

  2. Przecież to natym polega sądzicie że to tylko ten świr??? Ooo nie wszystkie kolesie które chodź przez jeden dzień byli zatrudnieni biorą ogromne sumy odpraw przecież tak się dzieje nie od dziś normalny Kowalski dostaje świadectwo pracy i kopa a złodzieje bankiet impreza i kilkuletni dochód Kowalskiego na odprawę i nadal niech Kowalski głosuję na zlodzieji

  3. Ja chcę podziękować za ujawnienie tych wszystkich agentów , służb specjalnych i tajnych służb.A także bym poprosił szanownego P. Macierewicza by odtajnił agentów nowych służb .
    Bo to jednak krwoipijcy .

  4. podobno po kradlo i zostawilo polske w ruinie… dziwi mnie ze politycy pisu biora odprawy zamiast podreperowac rozkradzione finanse panstwa… ale to nie oni… im sie poprostu to nalezalo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*