Polak mistrzem świata rycerzy. W finale pokonał Ukraińca [+FOTO]

Polak mistrzem świata

Kętrzynianin Marcin Waszkielis został mistrzem świata sportowych walk rycerskich w konkurencji miecz i tarcza. W rozgrywanych na Ukrainie mistrzostwach świata federacji IMCF w finale pokonał reprezentanta gospodarzy. – podał serwis sporteuro.pl.

Waszkielis zdobył mistrzostwo świata w sobotę. Był to rewanż za ubiegłoroczną porażkę z Ukraińcem, kończącą jego niepodzielne panowanie w konkurencji miecz i tarcza. Jak pisze sporteuro.pl, Waszkielis będący najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem odzyskał tytuł dzięki niezwykłej dynamice.

Finałową walkę Polaka można obejrzeć na poniższym nagraniu od godziny 1:13.

Złoto zdobył również inny przedstawiciel Polski Piotr Kriger, w konkurencji miecza długiego. Był to pierwszy medal zdobyty na mistrzostwach dla Polski. Według sporteuro.pl Polak odprawiał z kwitkiem kolejnych rywali, jedynie reprezentant Irlandii sprawił mu niego problemów.

Polacy zdominowali konkurencje indywidualne, nie zdobywając medalu jedynie w konkurencji broni drzewcowej.

Mistrzostwa świata federacji IMCF (International Medieval Combat Federation) odbywają się w dniach 16-19. maja br. w parku „Kijowska Ruś” pod Kijowem. Przyjechali na nie zawodnicy z około 30 krajów świata. Na niedzielę zaplanowano finały konkurencji drużynowych.

https://www.facebook.com/InstytutPolskiKyiv/posts/3221359461223021

W piątek Rycerska Kadra Polski wspólnie z polskimi dyplomatami oddała hołd ofiarom terroru sowieckiego na Cmentarzu w Kijowie-Bykowni.

RKP – Rycerska Kadra Polski, wspólnie z Ambasadorem RP na Ukrainie Bartoszem Cichockim, Attaché Obrony przy Ambasadzie…

Geplaatst door Польський Інститут у Києві / Instytut Polski w Kijowie op Vrijdag 17 mei 2019

KRESY.PL / SPORTEURO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*