Niespodziewany gest Lecha Wałęsy wobec Kaczyńskiego. Chce go do końca upodlić?

gest Wałęsy wobec Kaczyńskiego

Miliony emerytów i rencistów w Polsce cieszą się, że już niedługo dostaną 888 zł trzynastki. Ale nie Lech Wałęsa (76 l.)! Były prezydent w rozmowie z „Super Expressem” zdradza, na co przeznaczy swoje „jarkowe”. – Dziękuję uprzejmie, oddam trzynastkę Kaczyńskiemu – wyznaje nam Lech Wałęsa.

Gdy pod koniec lutego Jarosław Kaczyński (70 l.) ogłaszał obietnice wyborcze PiS, najbardziej zadowoleni byli seniorzy. Wśród piątki Kaczyńskiego znalazła się bowiem trzynasta emerytura. Już w maju ponad 9 mln Polaków dostanie dodatkowe pieniądze. Ale nie wszystkim się to podoba. Pomysł piątki Kaczyńskiego, w tym także trzynastkę, ostro krytykuje Lech Wałęsa w rozmowie z „SE”.

– To są żarty z pogrzebu, to gra wyborcza. Dziękuję uprzejmie za trzynastkę, oddaję Kaczyńskiemu – zdradza nam Wałęsa. – Dlaczego? – dopytujemy. – Z góry przekreślam te pomysły z piątki i w taki sposób, jak oni to proponują, jak rządzą… Gdzie my żyjemy? Gdzie demokracja? Gdzie zasady?! – dodaje były prezydent. – Nie sądzi pan, że ta trzynastka ulży emerytom? – dopytujemy Lecha Wałęsę. – Ale to nie o to chodzi! To ja, Lech Wałęsa, zgłoszę 5 tys. zł dla każdego obywatela. I proszę to zrealizować… No i na tej zasadzie to jest… No gdzie my żyjemy?! – kwituje legenda Solidarności.

Przypomnijmy, że piątka Kaczyńskiego to, obok trzynastki, także rozszerzenie programu 500 plus na pierwsze dziecko, ulgi podatkowe dla młodych do 26. roku życia, obniżenie kosztów zatrudnienia oraz przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych.

SE.PL

Więcej postów