Brawo! Mocne słowa Polki w Brukseli. Powiedziała brutalną prawdę o Polsce i Unii!

Mocne słowa Polki w Brukseli

Dlaczego Unia Europejska i instytucje do niej przyległe od ponad 2 lat nieustannie atakują rząd w Warszawie? To pytanie zapewne każdego dnia zadaje sobie spora część prawicowego elektoratu.

Właściwie każdy ruch polskiego rządu budzi w ostatnich kilkudziesięciu miesiącach zastrzeżenia Brukseli. Czy to reforma sądownictwa, edukacji, czy odmowa przyjęcia imigrantów. Ciągle groźby i procedury przeciwko Polsce.

Ataki na Polskę

Takie działania Brukseli oczywiście znajdują poklask w szeregach tzw. totalnej opozycji, dla której problemy Polski to problemy PiS-u, a problemy PiS-u – wiadomo… Jednakże w ostatnim czasie naszym rządzącym udało się nieco stonować nastroje i uspokoić rozjuszonych nieposłuszeństwem Polski dygnitarzy w Brukseli.

Natomiast eurodeputowana z ramienia PiS podzieliła się swoją opinią na temat tego, dlaczego Bruksela od samego początku tak wściekle atakuje rząd Zjednoczonej Prawicy. Zdaniem Jadwigi Wiśniewskiej, chodzi o jeden, konkretny element polityki rządu w Warszawie. Zapewne nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że chodzi o imigrantów. Natomiast eurodeputowana widzi w tym sporze drugie dno.

Zdaniem eurodeputowanej, w całym sporze jest „drugie dno”. Jak uważa: rząd Prawa i Sprawiedliwości po prostu „nie podoba się Brukseli”, głównie ze względu na stanowisko w sprawie przyjmowania imigrantów. Zachodni przywódcy bowiem cieszyli się już, gdy jedną z ostatnich decyzji rzędu Ewy Kopacz było przyjęcie uchodźców. Gdy przyszło PiS i zaczęło to odkręcać, brukselscy dygnitarze rozpętali piekło.

– Bruksela nie przyjmuje do wiadomości, że Polska przyjmuje uchodźców zza wschodniej granicy. Unia Europejska, która nawołuje, aby nie dyskryminować uchodźców, sama dyskryminuje uchodźców z Ukrainy – stwierdziła Jadwiga Wiśniewska. Polityk zaznaczyła, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest partią eurosceptyczną.

PiS to raczej „eurorealiści”, którzy zdają sobie sprawę, że przyjmowanie tak dużej liczby imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki nie rozwiąże kryzysu migracyjnego. – Gdyby nawet Polska zdecydowała się przyjąć migrantów, to jako kraj mogłaby tego nie udźwignąć, ponieważ nie będzie w stanie zapewnić przybyszom z Afryki i Bliskiego Wschodu tak dużego socjalu. W kuluarach się mówi, żeby politykę socjalną wyrównać – nieważnie gdzie by imigrant mieszkał dostałby taką samą stawkę – zwróciła uwagę polityk PiS.

WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*