Jach: Polskie siły zbrojne powinny być wyposażone w sprzęt wyprodukowany w Polsce

Polskie siły zbrojne powinny być wyposażone w sprzęt wyprodukowany w Polsce. Z powodów ekonomicznych, ale też bezpieczeństwa. Śmigłowce będą potrzebowały w trakcie eksploatacji modernizacji, napraw. Musimy mieć potencjał techniczny i produkcyjny, żeby w razie konfliktu zapewnić sprawne użytkowanie tego sprzętu – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej pos. Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach.

Minister obrony narodowej podpisze w piątek umowę z zakładami w Mielcu na dostawę śmigłowców Black Hawk dla Wojska Polskiego.

– To cieszy z dwóch powodów. Po pierwsze, wojsko otrzyma sprzęt, którego niezwykle potrzebuje. Po drugie, sprzęt będzie produkowany w Polsce. Oczywiście, sprzęt jest amerykański, ale będzie produkowany w Polsce. To tu będą zarabiać pracownicy, tu będą płacić podatki, tu będą rozwijać swoje umiejętności inżynierowie i inni pracownicy – podkreślił pos. Michał Jach.

Pierwotnie Polska armia miała być zaopatrzona w Caracale. Zrezygnowano jednak z kupna francuskich maszyn.

– Black Hawk to jest sprawdzony w najróżniejszych warunkach śmigłowiec. W stosunku do Caracali sytuacja różni się o tyle, że przy Caracalach niewiele byłoby wkładu polskich inżynierów i robotników – wskazał przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

To dobra decyzja, bo polskie wojsko powinno być zaopatrywane sprzętem z Polski – dodał Michał Jach.

– Polskie siły zbrojne powinny być wyposażone w sprzęt wyprodukowany w Polsce. Z powodów ekonomicznych, ale też bezpieczeństwa. Przecież te śmigłowce będą potrzebowały w trakcie eksploatacji modernizacji, napraw. Musimy mieć potencjał techniczny i produkcyjny, żeby w razie konfliktu zapewnić sprawne użytkowanie tego sprzętu – powiedział Michał Jach.

RADIOMARYJA.PL                                                                                

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*