Ojciec Tadeusz Rydzyk żąda: Macierewicz ma wrócić do MON

Macierewicz ma wrócić do MON

Naszą informację potwierdzają najbardziej wpływowi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Ojciec Tadeusz Rydzyk (73 l.) domaga się, by Antoni Macierewicz (70 l.) powrócił do rządu. Na szali jest podobno poparcie toruńskiego duchownego w przyszłorocznych wyborach.

– Zrobił pan bardzo wiele. Dziękujemy za to. Alleluja i do przodu (…) Może pan źle wpływał swoją osobą na słupki PiS-u? (…) Panie ministrze, siły życzę – mówił w styczniu 2018 r. na antenie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk zachwalając Macierewicza. Od tamtego czasu i dymisji szefa MON sporo się pozmieniało w relacjach PiS i Kaczyńskiego z o. Rydzykiem. Ich stosunki bardzo mocno się ochłodziły, a nawet, jak mówią niektórzy, zostały zamrożone. – Mamy media publiczne, więc media o. Rydzyka nie są nam aż tak potrzebne – mówi na to ważny polityk PiS.

Jak komentuje całą sprawę środowisko o. Rydzyka? – Jeszcze do nas przyjdą… Jest nawet pomysł, aby stworzyć alternatywne wobec PiS listy do PE, na których mógłby się znaleźć m.in. Macierewicz. Czekamy. Na pewno ojciec Rydzyk chce jego powrotu do rządu. Jeśli będzie miał zapewnienie w tej kwestii, to odpuści temat budowy list – kwituje nasz informator.

Pytamy więc w PiS, jakie są szanse powrotu Macierewicza do MON. – To, czy wróci on do rządu, zależy od premiera i przyszłego rozdania po wyborach parlamentarnych. (…) Każdą uwagę ze strony ojca dyrektora przyjmujemy z szacunkiem i jeżeli ona jest trafiona to wtedy należy z pokorą głowę pochylić – mówi poseł PiS Marek Ast (60 l.). – Antoni Macierewicz był bardzo dobrym ministrem obrony, bardzo go sobie cenię i dużo dobrego zrobił dla polskiej armii. To bardzo wartościowy polityk – dodaje były wiceszef MON Bartosz Kownacki (39 l.).

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

  1. W żadnym wypadku Macierewicz nie powinien mieć funkcji w rządzie. W dużej mierze dzięki jego działaniom Rosjanie sprowadzili do Obwodu Kaliningradzkiego Iskandery. W Rosyjskiej doktrynie wojskowej nie istnieje żaden plan najazdu na Polskę a zagrożenie dla Rosyjskiej enklawy jaką jest Obw. Kal. powstało dzięki Antoniemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*