Prezydent Niemiec dał Polsce ostrzeżenie. Mówił o przeniesieniu suwerenności na rzecz Unii Europejskiej

W pierwszym dniu swojej wizyty w Polsce prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier wystosował do polskich władz „uprzejme, lecz stanowcze ostrzeżenie” przed nieprzestrzeganiem wspólnych zasad Unii Europejskiej ocenia dziennik „Sueddeutsche Zeitung”.

Niemiecki prezydent podczas swojej wizyty w Polsce „odrzucił zwrot ku państwu narodowemu i wskazywał na zasadność przeniesienia suwerenności (poszczególnych państw członkowskich) na rzecz UE”.

Komentator gazety „Sueddeutsche Zeitung”, Florian Hassel zauważa, że podczas wizyty w Polsce Steinmeier „starał się o zachowanie równowagi – zabiegał o wspólną Europę, ale też przestrzegł Warszawę przed naruszaniem zasad państwa prawa”.

Podczas spotkania w Warszawie, prezydent Duda w swoim przemówieniu przestrzegał, by nie ulegać pokusom dominacji, gdyż „działają one przeciw Europie”. Podkreślał, że Berlin i Warszawa powinny wsłuchiwać się w siebie nawzajem. Przywołał postać byłego kanclerza RFN Helmuta Schmidta, który „starał się wczuć w polską wrażliwość”.

„W Polsce jest więcej euroentuzjastów niż w Niemczech” – zaznaczył polski prezydent.

NDIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!