Ziobro robi rewolucję. Koniec bezkarności! 15 dni więzienia za…

Ziobro robi rewolucję. Koniec bezkarności! 15 dni więzienia za...

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (48 l.) lada dzień ma przedstawić propozycję rewolucji w kodeksie karnym – ustalił Fakt. Z naszych informacji wynika, że resort chce też wprowadzić nowe kary, np. 15 dni więzienia za drobne przestępstwa. Sprawcy pobić czy drobnych kradzieży, teraz najczęściej dostają wyroki w zawieszeniu.

A to żadna kara! Niby wyrok, a realnie człowiek wychodzi z sądu wolny. Rząd chce z tym skończyć. – W Stanach Zjednoczonych młodocianych przestępców, którzy weszli w konflikt z prawem, wysyła się na krótko do więzień pomiędzy bandziorów. Traumatyczne doświadczenie wielu skutecznie uczy moresu i zniechęca do tego, by znów zejść na złą drogę – mówi nasz rozmówca z resortu sprawiedliwości, gdzie powstaje projekt zmian w kodeksie.

Wkrótce Ziobro ma tylko przedstawić najważniejsze jego założenia. – Będzie rewolucja. Drastycznie wzrosną też kary za najcięższe przestępstwa, jak rozboje, gwałty i zabójstwa – opowiada nam osoba, która bierze udział w pracach nad nowym kodeksem karnym. Najwięksi zwyrodnialcy mają być z kolei karani bezwzględnym dożywociem, bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie z więzienia. Zmiany mają umożliwić także skuteczniejszą walkę ze złodziejami i oszustami (również internetowymi) oraz lichwiarzami.

MIKOŁAJ WÓJCIK, FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*