„Lech Kaczyński wyrzucił cię na śmietnik”. Dziennikarka atakuje gen. Różańskiego. Ten odpowiada

"Lech Kaczyński wyrzucił cię na śmietnik". Dziennikarka atakuje gen. Różańskiego. Ten odpowiada

Dziennikarka Telewizji Republika Ewa Stankiewicz zarzuciła gen. Mirosławowi Różańskiemu, że „jest obcym generałem”, „wyrzuconym na śmietnik” przez Lecha Kaczyńskiego. „Droga Pani, Lech Kaczyński wręczył mi drugą generalską gwiazdkę” – odpowiedział dziennikarce generał.

Generał Mirosław Różański odniósł się na Twitterze do konferencji podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, której przewodniczącym jest były szef MON Antoni Macierewicz. Macierewicz oświadczył podczas prezentacji „raportu technicznego komisji” w środę, że „anulowany został raport komisji pod przewodnictwem Jerzego Millera z 29 lipca 2011 roku ws. katastrofy smoleńskiej”.

„Koledzy generałowie, jak samopoczucie?”

„Ten człowiek odpowiadał za bezpieczeństwo Państwa, ‚modelował’ strukturę i wyposażenie armii. Koledzy generałowie, którzy wspieraliście ówczesnego ministra, jak wasze samopoczucie dzisiaj?” – napisał w czwartek na Twitterze gen. Mirosław Różański publikując zdjęcie z Antonim Macierewiczem.

Na wpis generała odpowiedziała dziennikarka Ewa Stankiewicz. „Obcy generale @MirekRozanski niegodny miana szeregowca polskiej armii. Juz Lech Kaczynski wyrzucil cie na smietnik a ty jak wanka wstanka. Twoj koniec bedzie znakiem konca rosyjskich wplywow w Polsce” – napisała (pisownia oryginalna).

Reakcja generała była natychmiastowa. „Droga Pani, Lech Kaczyński wręczył mi drugą generalską gwiazdkę, a w uznaniu zasług wyróżnił wręczeniem Flagi Narodowej” – napisał dziennikarce gen. Różański.

Stankiewicz nie dawała za wygraną. „Prosze automatycznej sciezki złotej kariery nie przypisywac inicjatywie Prezydenta ktory nie zyje.” – odpowiedziała (pisownia oryginalna).

Ewa Stankiewicz domagała się kary śmierci dla Donalda Tuska ws. katastrofy smoleńskiej. – Katastrofa smoleńska obnażyła katastrofę państwa. Jeżeli wspólnota narodowa pozwala na śmierć prezydenta, i nie tylko ludzie odpowiedzialni za to nie ponoszą kary, ale są nawet awansowani w życiu publicznym, to oznacza tylko jedno – że ta wspólnota wysyła sygnał do siebie samej i do świata, że nie zasługuje na istnienie w postaci państwa – przemawiała w telewizji publicznej Stankiewicz.

Jej zdaniem „wersja zamachu w Smoleńsku jest wersją najbardziej prawdopodobną”.

Mirosław Różański to generał broni, który w latach 2015-2016 był dowódcą generalnym sił zbrojnych. W 2016 roku złożył wniosek o zwolnienie z zawodowej służby wojskowej. W 2017 roku przeszedł w stan spoczynku.

POLSATNEWS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.