Jastrzębie Zdrój: 18-latka wspinała się na krzyż i zniszczyła figurę Jezusa Chrystusa

18-letnia Natalia D., uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju wraz z grupą znajomych urządziła sobie nocną „imprezę” na jednym z cmentarzy. W jej trakcie wspinała się na krzyż oraz zniszczyła figurkę Jezusa Chrystusa. Wszystko zostało przez nich sfotografowane, a następnie zamieszczone na portalach społecznościowych z komentarzami sugerującymi jak „wspaniale” się bawili.
Zachowanie dziewczyny nie zostało potraktowane jednak jako „żart”, tylko akt wandalizmu. Władze szkoły, do której uczęszcza nastolatka zapowiedziały, że wyciągną względem Natalii D. odpowiednie konsekwencje. – Uruchomiliśmy procedurę wszczęcia konsekwencji wobec tej uczennicy i jej skandalicznego zachowania. Wszystko odbędzie się zgodnie ze statutem szkoły i ogólnie zawartymi procedurami – powiedział dziennikowi „Polska The Times” Patryk Mochnacz, dyrektor ZS nr 1.
Śledztwo w sprawie prowadzi również Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.
Jak informuje dziennik „Polska The Times” za swoje czyny „Natalia D. może nawet odpowiedzieć przed sądem”. Zdaniem śledczych mogło dojść bowiem do naruszenia art. 262 kodeksu karnego: „Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”.
Sprawa wywołała również poruszenie na Facebooku. „Jak zwykle, czysta patologia. Ręce opadają”, napisał jeden z komentujących. Wiele osób jednak nie widzi nic złego w zachowaniu 18-latki. „O rany, wielka mi tragedia. (…) Zapomniał wół, jak cielęciem był? Odwalili manianę, powinni zostać za to ukarani, ale to dalej głupie dzieciaki, które czegoś się muszą nauczyć”, napisano w komentarzu.
Głos w sprawie zabrała sama zainteresowania, a także jej brat, który wykonywał zdjęcia podczas „popisów” 18-latki”. Oboje przepraszają za zaistniałą sytuację.
„Jest mi bardzo wstyd. Piszę ten komentarz, aby przeprosić wszystkich, których uraziłam moimi niedojrzałymi głupotami. Nie znajduję słów, którymi mogłabym usprawiedliwić moje czyny. Jeszcze raz przepraszam” – napisała Natalia D.
„POLSKA THE TIMES”, PCH24.PL