Paweł Kukiz apeluje do prezydenta o wycofanie wojsk amerykańskich z Polski

Paweł Kukiz wystosował list do prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przewodniczący Kukiz’15 zwraca się do głowy państwa ws. wycofania wojsk amerykańskich z Polski. Podpisy w tej sprawie zebrali przedstawiciele m.in. Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Podajemy treść tego listu:

My, polscy patrioci, wyrażamy swoje obawy i sprzeciw wobec wprowadzenia i rozlokowania wojsk USA na terytorium naszej Ojczyzny. Obecność obcych wojsk na terytorium naszego kraju zawsze w historii była symbolem pozbawiania Polaków rzeczywistej Niepodległości i pełnej Suwerenności. Dziś obecność obcych wojsk na polskim terytorium stanowi zagrożenie naszego pokojowego bytu i niesie groźbę wciągnięcia nas, pod flagą NATO, w konflikt z naszymi sąsiadami w imię nie polskich interesów. Już wkrótce na teritorium Polski odbędą się rekordowe ćwiczenia wojskowe Dragon-17 na skalę niespotykaną od czasów Układu Warszawskiego. Weźmie w nich udział 17 tys. żołnierzy oraz 3500 jednostek uzbrojenia i sprzętu. Wbrew zapewnieniom, że mają one charakter tylko obronny, same manewry mogą posłużyć jako przygotowanie do ofensywy w kraje sąsiednie. Nie zgadzamy się, aby nasza Ojczyzna – Polska – stała się kolejną ofiarą amerykańskiej imperialnej polityki, amerykańskiego ekspansjonizmu. Amerykańskie gwarancje bezpieczeństwa, wyrażane poprzez instalowanie własnych wojsk na terytorium naszej Ojczyzny, to czysta iluzja, to slogan pozbawiony realnej wartości albowiem, wbrew propagandowej retoryce,dziś Polsce nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Apeluję do Pana Prezydenta o wycofanie wojsk amerykańskich z Polski. Liczę na bardzo szybką odpowiedź Pana Prezydenta i na mocne zaangażowanie jako przedstawiciela wszystkich Polaków.

ARTUR KOWALSKI, NASZDZIENNIK.PL

http://www.naszdziennik.pl/polska-polonia/188871,pawel-kukiz-apeluje-do-prezydenta-o-wycofanie-wojsk-amerykanskich-z-polski.html

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

44 Komentarze

 1. Zmienic polityke Zmienic Maciarewicza ktory skacze do PUTINA , PLUJE OKARZA, KLAMIE W SPRAWIE MISTRALI. Orban umie z nim rozmawiac, Wojna do niczego nie prowadzi,

 2. Zgadza się trzeba sobie uświadomić że takie mocarstwa z bombami nuklearnymi lub atomowymi nie będzie się poświęcalo dla zacofanego kraju jak Polska mamy przykład Ukrainny i nauczkę z drugiej wojny światowej i tyle pamiętajmy że nikt nas nie uratuje i nie pomoże jeżeli sami sobie nie pomożemy

 3. Obce wojska w naszym kraju, na pewno nie służy Polsce. Jeżeli komuś służy to interesom Ameryki które nie są zbieżne z naszymi. Chcą wzmocnić obrotność naszego kraju, to niech dozbroją i przeszkolą naszych żołnierzy .

 4. Kukiz ma poczesci racje.Ameryka w pierszej kolejności kieruje sie swoim interesem w Polsce zabespiecza swoje interesy.Jak sytuacja sie zmieni to znowu nas przechandluja.Nich nad dozbroja nowa technika. Trzeba terz brać przyklad z Wegier robić interesy z Rosja dla obopulnych korzyści nie ogladac sie na zachód bie dawac sie podpuszczac.

 5. Wkraju w ktorym mieszkam jeszcze w tamtym wieku przyjechalem tutaj Mielismy amerykanow i ich bazy. Stacjonowali pod 40 lat , ale juz ich od kilku lat nie ma, Trudno powiedziec czy bylo bezpiecznie, Trzeba pamietac KIJ MA DWA KONCE,!!!

 6. Tak Kazimierz Kubielas ma racje jaszcze do niedawna silna grupa AMIS stacjonowała w „RFNie” i co …..i nic .Wszystko zależy od Prezydenta a wiec Panie Duda pilnuj pan amerykanów aby im do głowy głupoty nie przyszły.

 7. Mówi tak, bo wie że to pusty apel, a z drugiej strony chce Polakom pokazać, że Pawełek głośno powiedział to co naród myśli. Piękne słowa dla pospólstwa, a w sejmie wraz z partią Kukiz15 – pełne poparcie PO w głosowaniu.

 8. Uważam że list Pana Kukiza nie jest taki bez sensu. Na terenie naszego kraju nie powinno być żadnych obcych wojsk. Czyje by one nie były. Nie „opluwajcie” Go tak.

 9. Potrzebujemy sojusznika poważnego, szczególnie pod przewodnictwem Prezydenta Donalda Trumpa – młot na międzynarodowe lewactwo. Ameryka zdaje sobie sprawę, że nie może polegać na Niemczech, bo tamtejsza gospodarka jest zbyt silnie powiązana z rosyjską. I po to Polska potrzebna jest Stanom.

 10. Mam wrażenie,że Amerykanie walczą z Niemcami o wpływy w Polsce. Polskiego interesu tu nie widzę.Jak amerykańskie wojska sie wycofają, to za chwile Niemcy spowrotem położą łapę na ważnych wydarzeniach gopodarczych i politycznych w Polsce!Który okupant lepszy? Chyba wolę Amerykę, bo sa dalej!

 11. a co te by wojska niby pomogly wrazie wojny to na teranie polski i ukrainy bylby jeden wielki poligon i spalona ziemia usralom wojna lezy w interesie ale jak najdalej od ich kraju

 12. Tu popieram Kukiza!!! Żadnych obcych wojsk. Sprowadzić naszych z zagranicy dając im pracę na godnych warunkach, jak to czynimy dla obcokrajowców. ŻADEN OBCOKRAJOWIEC nie bd walczył o nasze ziemię. dla nas. Ludzie obudźcie!!

 13. Wystarczy popatrzeć na mapę z rozmieszczeniem tych wojsk. Widać, że są niemal wszystkie na zachodniej stronie, one mają bronić Niemiec, Polska ma być tylko mięsem armatnim. Popieram Kukiza.

 14. Przypomnijcie sobie co zrobili WASI SOJUSZNICY Z JUGOSŁAWIĄ! Podzielili na kawałki bo jako całość mogli by podskakiwać! Liczba ofiar nie miała znaczenia! Polskę też mogą tak potraktować w końcu nasi „przyjaciele” zgłaszają roszczenia terytorialne! Nikt palcem nie ruszy jak będą wprowadzali PRAWDZIWĄ DEMOKRACJĘ w Polsce! Polacy już nie decydują o sobie!

  • To bardzo mądra zasada.Dlatego należy dbać o dobre stosunki ze wszystkimi,mając na względzie dobro rodaków.Niestety,jak się okazuje są tacy,którzy depcząc elementarne zasady przyzwoitości,pragną nas „uszczęśliwiać”nachodźcamosaferami,oszustwami w sądach itp.Nie jest to łatwy temat.

 15. To chyba was po…lo,byl niemiec byl ruski a teraz hamerykon, po o co wam to, kolejny okupant na naszej ziemi.Siedza na zlozach magnetytu tak tak przypadek oczywiscie,Tam gdzie bogactwa naturalne Tam bronia demokracji,zacznijcie uzywac mozgu,milego dnia.

 16. I bardzo dobrze, komu jest potrzebna „ochrona” armii amerykańskiej, która w kilkudziesięciu konfliktach zbrojnych rozpętanych po II WŚ wykazała się pasmem kompromitujących porażek militarnych?

 17. USA nie mogą dopuścić do oddania Eurazji Rosji i Niemcom, bo to byłby koniec ich globalnej hegemonii.
  Kukiz zwracając się o wycofanie wojsk USA z Polski jest albo ignorantem politycznym albo agentem wpływu rosyjsko niemieckim albo i jednym i drugim.

 18. Co wy ludziska piszecie! W dupie mam pana powyzej, bo zaden z niego polityk, jednak ma racje!!! Polska ma byc tylko frontem dla USA, Trump kłóci się z Putinem- dwóch zadufanych w sobie biznesmenow nie mogą sie dogadac,cyrk, ktory bogatszy, lepszy, potezniejszy… a wojska są tylko po to, żeby „pilnować ” Rosje przy granicy, kontrolowac, jak dojdzie co do czego, to USA maja juz pierwszy front do walki, na terytorium Naszego kraju!!! Oni nie sa tu dla NAS!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*