Złodzieje przeszli samych siebie. Zobacz jak okradają nad polskim morzem

Złodzieje nie ustają w wymyślaniu wciąż nowych metod okradania niewinnych ludzi. Najnowsza metoda została odkryta przez zachodniopomorskich policjantów. Na policję zgłaszają się przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy tym razem padają ofiarą oszustw „na rozmienianie pieniędzy”.

Metoda wymierzona jest tym razem nie w pojedynczych ludzi, ale w przedsiębiorców i właścicieli lokali usługowych. Polega na kołowaniu sprzedawców i wprowadzaniu chaosu. Na razie oszuści działają przede wszystkim w województwie zachodniopomorskim.

Oszuści najczęściej działają w parach mieszanych. Kobieta dokonuje drobnego zakupu, a następnie próbuje za niego zapłacić banknotem o wysokim nominale. Podczas wydawania reszty podchodzi mężczyzna i pilnie prosi o rozmienienie innego banknotu. Kobieta odwraca uwagę sprzedawcy, mężczyzna zaczyna tasować banknoty. Kiedy ekspedient zaczyna się gubić w obliczeniach, kobieta rezygnuje z zakupu i wraz z mężczyzną wychodzą ze sklepu. Potem wymieniają się portfelami.

Po wprowadzeniu przez złodziei takiego chaosu, żonglerce pieniędzmi, skołowaniu sprzedawcy i raptownym zniknięciu właściciel orientuje się, że w kasie brakuje sporej kwoty. Jak się okazuje, jednorazowo w ten sposób udaje się czasem ukraść nawet kilkaset złotych.

Policja ujęła już dwie osoby, jednak śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Jest całkiem prawdopodobne, że za nową metodą kradzieży stoi zorganizowana grupa przestępcza.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Jakbym był sprzedawcą i mi podszedł koleś że chce rozmienić, to bym go wysłał na plażę. Co to znaczy że ja muszę pilnie rozmienić? To rozmieniaj, ale nie u mnie. I spadówa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.