Niepokojące słowa Andrzeja Dudy. Grozi nam przewrót?

– To wielka prowokacja nakierowana na jakiś cel polityczny – nie ma wątpliwości prezydent, ostro oceniając próby blokowania marszów podczas miesięcznic smoleńskich oraz na Wawelu, gdy pojawia się tam Jarosław Kaczyński, by złożyć hołd tragicznie zmarłemu bratu. Andrzej Duda w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” nie wyklucza eskalacji w związku z regularnymi zamieszkami wywoływanymi przez działaczy KOD i Obywateli RP. Mówi nawet o przewrocie!

– Osobiście jest to dla mnie bardzo smutne (…) Jako głowa państwa odrzucam takie zachowanie – tak o blokadach miesięcznic smoleńskich mówi prezydent. Podkreśla, iż boli go to tym bardziej, że był „współpracownikiem” i „przyjacielem” śp. Lecha Kaczyńskiego.

– Nie pojmuję, jak można zakłócać nabożeństwo, nawiedzanie grobu bliskich, jak można szydzić i kpić z bólu innych, z potrzeby upamiętniania zmarłych – ubolewa Andrzej Duda. – Uważam, że jest to wielka prowokacja nakierowana na jakiś cel polityczny – przekonuje.

Gdy dziennikarze dopytują, jaki ma być to cel, prezydent odpowiada: – Być może wywołanie zamieszek, podczas których dojdzie do ostrych starć. Tego nie wiem, ale obserwując dynamikę tych działań, nie mogę tego wykluczyć.

Jak twierdzi Duda, „ktoś być może chce, by Polacy zobaczyli bijatykę na Krakowskim Przedmieściu”. Powód? – By obraz tego pięknego comiesięcznego upamiętnienia został wypaczony – uważa głowa państwa.

– Czy na bazie tych wydarzeń możliwa jest kolejna próba doprowadzenia w Polsce do przewrotu? – dopytują Katarzyna Gójska i Tomasz Sakiewicz. – Być może tak właśnie jest – przyznaje prezydent. – Proszę zwrócić uwagę na ten nieustanny histeryczny ton, w jakim opozycja i wspierające je media opisują działania demokratycznie wybranych przez Polaków władz. W mojej opinii chodzi o ciągłe niepokojenie ludzi, niszczenie ich poczucia bezpieczeństwa, sprawianie wrażenia, jakby całe państwo było targane nieustającymi konfliktami – mówi Duda.

Prezydent przekonuje, iż opozycja chce, by taki przekaz „trafiał w świat”. Jak twierdzi, „opozycja wykorzystuje każdą możliwość, by pokazać Polskę w negatywnym świetle”.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

9 Komentarze

 1. W Polsce za bardzo jesteśmy zahipnotyzowani demokratyczną poprawnością którą to wykorzystuje totalna opozycja i różnego rodzaju przeciwnicy Polski. Słabość państwa Polskiego okazuje się także bezradnością odpowiednich służb w egzekwowaniu prawa które to powinno być równe dla wszystkich bez wyjątku. Jak się okazuje to w Polsce im głośniejszy polityk czy urzędnik to więcej mu wolno, im większą antyreklamę robi się takiemu tym bardziej jest nietykalny. Pobłażanie i lekceważenie dla antyspołecznych zachowań przez tych ludzi – doprowadza do przyzwolenia na anarchię i anty Polską działalność. Polacy Ci którym na sercu leży ogólnie pojęte dobro – oczekują na stanowcze działania i poskromienie tej dziczy która przypisuje sobie niesłusznie miano przedstawicieli narodu.

 2. Wykażmy się mądrością i nie dajmy im pretekstu oraz możliwości do tego aby doprowadzili do mordobicia.Bo jest kwstią czasu aż w końcu do tego dojdzie.Wiadomo już że patriotą zależy na dojściu do prawdy smoleńskiej ale jest zbyt wiele do stracenia.
  Proponuje zakończyć obchody miesięcznic do czasu całkowitego osłabienia kwiczących oderwanych od koryta, a Jarosław niech sobie na Wawel jeździ w tajemnicy.

 3. # 2233
  Szanowny
  Panie Prezydencie
  Andrzeju Duda
  W ocenie kaprala z oddali
  Jez’eli grozi nam przewro’t
  To tylko ze strony tych
  Co wode, brzozowa,
  Jeszcze uz’ywaja,
  Mimo tego,
  Z’e
  Na po’lkach
  Inne wody maja,.

  Inne wody
  Nie wybieraja, tylko dlatego
  Bo jeszcze dostaja, tantiemy
  Z certyfikatu wczes’niej
  Podpisanego.

  Serdecznie
  Pana pozdrawiam.
  Mr.Jan Tarwid.
  Kapr.Rez.Lot.
  Poskiego i Amerykan’skiego.
  August. 10 / 2017

  # 857
  …Brzoza…
  Zmieniamy demokracje, wody brzozowej
  Na demokracje, solidarnos’ci 3 Majowej.
  Autor Janwid. May.05/2015.

  http://pressmix.eu/index.php/2014/05/03/politycy-klamia-za-zycia-i-po-smierci/#comment-16182

  ///

 4. SAM TYTUŁ JEST BARDZIEJ NIEPOKOJĄCY ANIŻELI WYPOWIEDŹ PREZYDENTA. POZA TYM NIE WIADOMO JESZCZE DLA KOGO JEST NIEPOKOJĄCY. OD DAWNA WIADOMO ŻE SPOŁECZEŃSTWO POLSKIE WYRODZIŁO SIE Z RÓŻNYCH NACJI. POCZĄWSZY OD CHRZEŚCIJAN A KOŃCZYWSZY NA TYCH Z KORZENIAMI ANTYPOLSKIMI I BOLSZEWICKIMI. NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM TEGO JEST SPOKÓJ A NIE ROZGŁAŚNIANIE TAKICH ZACHOWAŃ.

 5. Podzielam zdanie Prezydenta Dudy, lecz mysle rowniez o zachodniej pomyocy w tych wszystkich politycznych- idiotycznych wystepach przez opozycje. Byc moze: Soros, Timmermans, junker, Szhmidt i nasz Pinokio-Tusk mieszaja w tym swoje brudne lapy. Robia to po to, aby pokazac EU, jak i calemu swiatu, ze Polska jest niestabilna i ze potrzebuje pomocy zewnetrznej-unijnej!!! Niemcy i inni byliby bardzo zadowoleni, gdyby pomoc byla polsce potrzebna…. oczywiscie z UE.. Pamietajcie – slaba Polska, to dobra polska, dla UE i wszystkich, kto robi wielkie pieniadze na ziemi polskiej. Te corporacje i te „prywatne osoby” wspomniane wczesniej chca Polski slabej niestabilnej zprzekupnym sondownictwie, jak rowniez z przekupnymi przedstawicielami Rzadu polskiego. Oni sa zdolni placic wielkie pieniadze, aby tak wlasnie w polsce sie dzialo!!!

 6. Nie komentuję. Obie strony konfliktu bardzo szanuję, a nie mam wystawczających danych odnośnie podstaw sporu. Napewno każdy z Panów ma swoje racje i ambicje.
  Nauczmy się rozmawiać we własnym gronie. Czy nie dość użerania się z opozycją?

 7. W każdym innym kraju U.E. Ludzie totalnej opozycji za wystąpienia przeciwko władzy, demokratycznie wybranej w wyborach poszli by siedzieć nikt by się z nimi nie bawił. Cała U.E. ma jeden cel zniszczyć kulturę chrześcijańską i zastąpić ją lewacką . Dlatego opozycji totalnej można robić wszystko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*