Głos z Niemiec o zamieszaniu z migrantami. „Nasi sąsiedzi w końcu to zaakceptują”

Markus Soeder — lider chadeckiej partii CSU uważa, że nie będzie oporu ze strony sąsiadów Niemiec w sprawie zaostrzenia kontroli oraz zawracania migrantów na granicach. — Jestem przekonany, że nasi europejscy sąsiedzi w końcu to zaakceptują — powiedział premier Bawarii w rozmowie z „Bild am Sonntag”.

Soeder zapowiedział kolejne kroki przeciw nielegalnej imigracji. — To dobry początek, ale przed nami jeszcze dużo pracy — zaznaczył i wyjaśniał, że potrzeba na poważnie zająć się tematem deportacji tych osób, które nie mogą pozostać w Niemczech.

Granica Niemiec i migranci. „Jestem przekonany, że nasi europejscy sąsiedzi w końcu to zaakceptują”

Markus Soeder powiedział, że Republika Federalna Niemiec omówi dalsze szczegóły ze swoimi partnerami „tak szybko, jak to możliwe”. Jak podał „Bild am Sonntag”, w ostatni czwartek i piątek — 19 migrantów zostało zawróconych na niemieckich granicach pomimo wniosków o azyl. W ciągu tych dwóch dni niemiecka policja odnotowała 365 nielegalnych wjazdów do kraju. Zawrócono 286 migrantów. Głównie chodziło o brak wiz lub innych dokumentów, ale także obowiązujące zakazy wjazdu wobec tych osób.

Lider partii CSU uważa, że nie będzie oporu ze strony sąsiadów Niemiec w kwestii zawracania migrantów na granicach. — Jestem przekonany, że nasi europejscy sąsiedzi w końcu to zaakceptują — zaznaczył w rozmowie z „Bild am Sonntag”.

Kanclerz Niemiec Friedrich Merz oświadczył w czasie kampanii wyborczej, że migranci będą zawracani na granicach od pierwszego dnia jego urzędowania w roli szefa rządu. Dodał, że Niemcy są otoczone „bezpiecznymi państwami UE” i wnioski azylowe muszą być rozpatrywane w innych krajach członkowskich.

W środę 7 maja minister spraw wewnętrznych Alexander Dobrindt ogłosił 7 maja, że osoby ubiegające się o azyl będą zawracane na granicy. Wyjątki mają stanowić dzieci, kobiety w ciąży i osoby chore. Na granice wysłano dodatkowych funkcjonariuszy policji federalnej. Zwiększono ich liczbę z 11 tys. do 14 tys.

„Bild” podał, że liczba wniosków o azyl w Niemczech spada. W pierwszym kwartale 2025 r. złożono 36 tys. wniosków. Jest to o 30 tys. mniej niż w tym samym okresie roku 2024.

Więcej postów

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*