Udusił żonę, ciało zakopał. Zarzuty dla 44-latka spod Kluczborka

niezależny dziennik polityczny

Zarzut zabójstwa usłyszał 44-letni Mateusz F., który przyznał się do zabójstwa swojej żony, 38-letniej Aleksandry F. – poinformowała w środę Prokuratura Okręgowa w Opolu. Jej ciało znaleziono w gminie Byczyna. Jak ustalili biegli, kobieta została uduszona.

W poniedziałek Mateusz F. zgłosił na policji zaginięcie swojej 38-letniej żony. Według mężczyzny, kobieta wyszła z domu po małżeńskiej kłótni. Policjanci nie uwierzyli jednak w tę wersję. 

Zwłoki Aleksandry F. odnaleziono w gminie Byczyna niedaleko Kluczborka. Jak ustalili biegli, została ona uduszona. Jak podał Onet, 38-latka była kandydatką na radną Kluczborka.

We wtorek Mateusz F. usłyszał zarzut zabójstwa, przyznał się do popełnienia zbrodni. Powiedział, że udusił żonę w trakcie kłótni.

Prokuratura Okręgowa w Opolu poinformowała, że w środę do sądu zostanie skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie Mateusza F., natomiast Prokuratura Rejonowa w Kluczborku rozpoczęła działania dotyczące zapewnienia opieki nad małoletnimi dziećmi małżeństwa F.

Mężczyźnie grozi od 10 do 30 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: rmf24.pl

Więcej postów