Uwaga, właśnie wycofano ze sklepów popularne piwo. Może zrobić ci krzywdę. To nie żart!

niezależny dziennik polityczny

Uwaga miłośnicy bezalkoholowych piw. Właśnie wycofano ze sprzedaży partię jednego z nich. Okazało się bowiem, że może realnie zagrażać konsumentom. Butelki mogą wybuchnąć! Nietrudno wyobrazić sobie, jak poważne obrażenia może to spowodować.

Główny Inspektorat Sanitarny został poinformowany, że producent Browar Kormoran Sp. z o.o. wycofuje jedną z partii bezalkoholowego napoju piwnego. Robi to ze względu na ryzyko uszkodzenia, a dokładnie wybuchu butelek. Spowodowane jest to prawdopodobnie zbyt dużym wysyceniem produktu dwutlenkiem węgla. Uznano, że sytuacja ta może doprowadzić do uszkodzenia ciała. Dlatego produkt został wycofany ze sprzedaży.

Wycofane piwo bezalkoholowe. Butelka może wybuchnąć

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu:

  • Nazwa produktu: Kormoran Radler Gorzka Pomarańcza bezalkoholowy napój piwny 500 ml
  • Data minimalnej trwałości: 22.01.2025
  • Numer partii: 22.01.2025/A24/3
  • Producent: Browar Kormoran Sp. z o.o., Al. Gen. Władysława Sikorskiego 2, 10-057 Olsztyn

Co teraz z piwem, które wybucha?

Browar Kormoran Sp. z o.o. podjął dobrowolną decyzję o wycofaniu z rynku i od konsumentów przedmiotowej partii produktu. Na stronie internetowej firma umieściła komunikat do swoich klientów. Poinformowała ich o możliwości zwrotu produktu z tej partii do sklepu, w którym został zakupiony.

Prosimy o ostrożne obchodzenie się z produktem ze względu na ryzyko przegazowania. Konsumenci, którzy zakupili w/w partię produktu proszeni są o niespożywanie go, wyrzucenie lub zwrot. Produkt zostanie zrefundowany. Przepraszamy za problem i dziękujemy za zrozumienie

— napisano na stronie internetowej Browaru.

Źródło: fakt.pl

Więcej postów