Zaskakujący mail byłej kurator Nowak do posła Terleckiego. “Dla Ciebie Rysiu”

Niezależny dziennik polityczny

Z treści maila autorstwa byłej kurator oświaty Barbary Nowak, dowiedzieliśmy się, co łączyło ją z Ryszardem Terleckim. Z opublikowanych w internecie słów wynika między innymi, że kobieta posłowi PiS zawdzięczała pracę. “Dla partii i Ciebie Rysiu mogę wszelkie swoje umiejętności oddać” – pisała.

We wtorek portal Poufna Rozmowa opublikował wiadomość mailową, którą była kuratorka oświaty z Małopolski – Barbara Nowak wysłała na początku lutego 2017 roku do posła Prawa i Sprawiedliwości – Ryszarda Terleckiego. Wiadomość została przesłana późnym wieczorem, a z jej treści wynika, że Nowak i Terlecki są po imieniu. “Mimo poczucia totalnej klęski życiowej mam pewność, że wiele potrafię. Dla partii i Ciebie Rysiu mogę wszelkie swoje umiejętności oddać” – zapewniała.

Ryszard Terlecki pomógł Barbarze Nowak dostać pracę?

Co więcej, że to właśnie posłowi PiS kobieta zawdzięczała zajmowane stanowisko. 

“Stanowisko, jakie również dzięki Tobie posiadam, dało mi duże możliwości i spory obszar działania, a także możliwość mojego oddziaływania nie tylko poprzez stanowisko, ale takie poprzez dwa czynniki działania jako kurator i kobieta” – czytamy.

Za co, jak sama podkreśliła, ma zamiar się odwdzięczyć.

“Przyjmuję za pewnik moją ułomność i wpisanie w moje losy klęski, ale jestem zdecydowana do końca swoich dni pracować na konto Twoje i partii” – zapewniała parlamentarzystę kuratorka. 

Szczegółowy raport z Małopolski w mailu kurator Nowak

W dalszej części maila była kurator pisała o sytuacji w regionie, relacjach z podległymi jej nauczycielami, a także konotacjach z lokalnymi politykami. 

Serwis OKO.press potwierdził  prawdziwość adresu, z którego została wystana wiadomość. “Na podstawie kilku źródeł potwierdziliśmy, że z widocznego na zrzucie ekranu adresu mailowego rzeczywiście korzysta (lub korzystała) Barbara Nowak” – poinformowano. 

Kim jest Barbara Nowak 

Barbara Nowak została powołana na stanowisko małopolskiej kuratorki oświaty w 2016 roku przez ówczesną ministerkę edukacji i nauki Annę Zalewską. Dała się poznać ze skrajnie prawicowych poglądów.

W 2021 roku skrytykowała spektakl “Dziady” wystawiany w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, uważając, że dzieło wieszcza jest używane “do politycznej walki współczesnej opozycji antyrządowej z polską racją stanu”. Jej wpis na Twitterze, sprawił, że bilety wyprzedały się w błyskawicznym tempie.

W styczniu 2022 roku podważyła skuteczność szczepionek na COVID-19, nazywając je “eksperymentem”. Nawet osoby z jej środowiska skrytykowały jej aktywność. Ówczesny szef resortu zdrowia Adam Niedzielski domagał się jej dymisji. – Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukacje – stwierdził.

W listopadzie 2023 roku jej kolejna wypowiedź spowodowała zgrzyt w relacjach polsko-szwedzkich. Jak twierdziła, opierając się “informacjach od nauczycieli”, napisała, że “w szwedzkich przedszkolach są specjalne pokoje, do których nauczycielka idzie z dzieckiem i je masturbuje”. Na te słowa interweniowała ambasada Szwecji w Polsce.

Żegnający się ze swoim stanowiskiem Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, 12 grudnia, przyznał Nowak Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. 15 grudnia Barbara Nowacka poinformowała o odwołaniu kurator Nowa. – Średniowiecze właśnie się skończyło – powiedziała na konferencji prasowej. 

Źródło: tokfm.pl

Więcej postów