Iga Świątek poznała rywalkę w drugiej rundzie Australian Open. Czas na wielki rewanż

Iga Świątek pokonała w pierwszej rundzie Australian Open Sofię Kenin 2:0 (7:6, 6:2). Teraz Polka poznała swoją kolejną przeciwniczkę. Rywalką Polki w kolejnym etapie będzie Danielle Collins. Panie już raz zmierzyły się w Australian Open i Iga Świątek z pewnością nie wspomina miło tego starcia.

Świątek nie bez problemów poradziła sobie w pierwszej rundzie Australian Open z Sofią Kenin. Szczególnie męczący dla Polki był pierwszy set, który rozstrzygnął się dopiero po tie-breaku i trwał aż 68 minut. Na szczęście w decydującym gemie to raszynianka okazała się lepsza i wyszła na prowadzenie w całym meczu. W kolejnej partii Iga nie dała już szans rywalce i zwyciężyła 6:2, czym zapewniła sobie awans do następnego etapu.

Iga Świątek vs Danielle Collins

Rywalką Świątek w drugiej rundzie Australian Open będzie Danielle Collins. Amerykanka pokonała w pierwszym etapie Angelique Kerber 2:1 (6:2, 3:6, 6:1).

Iga i Danielle mierzyły się już w przeszłości pięciokrotnie. Cztery z tych starć wygrała Polka. Po raz ostatni panie spotkały się w 1/16 finału turnieju w Cincinnati w sierpniu 2023 r. Zwycięsko z tego starcia wyszła najlepsza rakieta świata, która wygrała 2:0.

Porażka Świątek w półfinale Australian Open

Co ciekawe jedyne zwycięstwo Collins nad Świątek miało miejsce właśnie podczas turnieju Australian Open. Ta porażka była bardzo bolesna dla Polki. Daniele i Iga walczyły w 2022 r. o wejście do wielkiego finału tej imprezy i niespodziewanie to Amerykanka triumfowała w tym starciu 2:0 (6:4, 6:1). Iga z pewnością będzie chciała się zrewanżować za mecz sprzed dwóch lat.