Co Polacy sądzą o słowach Tuska “Cela plus”? [SONDAŻ]

Niemal połowa badanych oceniła słowa Donalda Tuska pozytywnie. Natomiast ponad jedna czwarta respondentów jest przeciwnego zdania — wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla “Rzeczpospolitej”.

— Pan minister (Przemysław) Czarnek mówi, że “Willa plus” to świetnie przygotowany program. A ja chcę powiedzieć, że “Cela plus” będzie programem jeszcze lepiej przygotowanym dla tych wszystkich, którzy w sposób tak bezprzykładny i tak świetnie zorganizowany, jeśli chodzi o pieniądze, zbudowali ten system dojenia państwa — mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w rozmowie z TVN24.

Polityk odniósł się do afery, znanej powszechnie jako “willa plus”.  Sprawa dotyczy konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, które podzieliło 40 mln zł między 42 organizacje.   Polityczki opozycji i dziennikarze TVN24 ujawnili, że wśród instytucji, które otrzymały pieniądze na zakup lub budowę nieruchomości, są takie, które związane są z Prawem i Sprawiedliwością.

  Fundacja Polska Wielki Projekt, powiązana z politykami PiS otrzymała w ramach konkursu MEiN 5 mln zł na zakup willi od Skarbu Państwa  . Ponad połowa z nagrodzonych przez Czarnka dostała negatywną opinię od ministerialnej komisji konkursowej.

“Rzeczpospolita” zapytała Polaków w badaniu, co sądzą o mocnych słowa Donalda Tuska na temat tej afery. Oto wyniki.

47,1 proc. respondentów oceniło słowa przewodniczącego PO pozytywnie, a 26,9 proc. ankietowanych negatywnie. 26 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

Źródło: “Rzeczpospolita”

ONET.PL

Więcej postów

1 Komentarz

  1. “Niemal połowa badanych “… Piorą wam mózgi w mediach,telewizja przoduje.Codziennie milionerzy przed kamerami zamartwiają się waszym losem.Sami wam go urządzając.To tak jak by złodziej ukradł wam rower,i współczuł wam straty,sami tymczasem wygodnie siedzą w swoich limuzynach,na garnuszku państwa,w innym świecie.Wyzywają się nawzajem,a po pracy piją razem wódkę,prześmiewając się z was,naiwniaków.Marnujecie czas i energię na śledzenie telewizyjnych wiadomości.Zacznijcie żyć swoim życiem.Mało wam zmartwień na co dzień ?Żaden z nich za nic nie odpowie,chyb że macie choć jeden przykład? Wart Pac pałaca, a pałac Paca.

Komentowanie jest wyłączone.