Najnowszy sondaż: złe wiadomości dla Donalda Tuska

47,6 proc., badanych uważa, że jeśli na czele rządu stanie Donald Tusk, Polakom będzie żyło się gorzej; przeciwnego zdania jest 32,4 proc. badanych — wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

W najnowszym sondażu dla Wirtualnej Polski pracownia United Surveys zapytała: “Czy Polakom będzie żyło się lepiej, czy gorzej, jeśli do władzy dojdzie opozycja i premierem zostanie Donald Tusk?”.

32,4 proc. respondentów oceniło, że z Donaldem Tuskiem w roli premiera Polakom będzie się żyło lepiej (12,2 proc. respondentów wskazało, że “zdecydowanie lepiej”, a 20,2 proc. — “raczej lepiej”).

Znacznie więcej ankietowanych, bo  47,6 proc., odpowiedziało, że jeśli na czele rządu stanie Donald Tusk, Polakom będzie żyło się gorzej  (18,4 proc. uważa, że będzie “raczej gorzej”, a 29,2 proc. — “zdecydowanie gorzej”). Z kolei co piąty ankietowany (20 proc.) nie ma zdania w tej sprawie.

 Reszta tekstu pod materiałem wideo 

 Wśród wyborców PiS aż 99 proc. ankietowanych stwierdza, że Polakom z premierem Donaldem Tuskiem będzie gorzej , a tylko 1 proc. jest niezdecydowanych w tej kwestii.

 Ponad połowa wyborców opozycji (57 proc.) uważa, że na czele z Donaldem Tuskiem rządu, będzie lepiej,  natomiast przeciwnego zdania jest 16 proc. zwolenników partii opozycyjnych. 27 proc. sympatyków opozycji, czyli co czwarty ankietowany, nie wie, jaką wskazać odpowiedź.

Wśród wyborców niezdecydowanych zdania są podzielone. Niewiele mniej, niż co piąty niezdecydowany wyborca (23 proc.) uważa, że z Donaldem Tuskiem jako premierem może być lepiej. Przeciwnego zdania jest 45 proc. niezdecydowanych wyborców. 32 proc. niezdecydowanych nie wie, jaką wskazać odpowiedź.

 Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony w dniach 20-22 stycznia 2023 roku metodą CAWI

Więcej postów

1 Komentarz

  1. Tusk to zdrajca Polski!
    Powinien Byc W wiezieniu A nie w rzadzie!!!
    Sprzedal kraj dla zachodnich globalistycznych-korporacji.
    Policy nie dajcie sie szatanistom!!!!!!

Komentowanie jest wyłączone.