Politycy PiS ujawniają: Jarosław Kaczyński kandydatem na prezydenta? „To będzie zwieńczenie jego kariery”

Politycy PiS ujawniają: Jarosław Kaczyński kandydatem na prezydenta? "To będzie zwieńczenie jego kariery"

Jarosław Kaczyński (73 l.) kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2025 roku?! – To byłoby wielkie zwieńczenie politycznej kariery Jarosława Kaczyńskiego – mówi w rozmowie z „Super Expressem” poseł klubu PiS Tadeusz Cymański (67 l.). Europoseł Karol Karski (56 l.) dodaje z kolei, że to byłaby najlepsza kandydatura. – Jarosław Kaczyński byłby najlepszym kandydatem na prezydenta, czy premiera, ale to on wskazuje, kto kandyduje na te funkcje – zaznacza Karski.

Jarosław Kaczyński kandydatem PiS na prezydenta?!

Historia zna wiele przypadków, kiedy wielcy przywódcy obejmowali najważniejsze urzędy w państwie. Choćby Joe Biden został prezydentem USA w wieku 78 lat, a niemiecki kanclerz Konrad Adenauer kiedy zaczął piastować urząd, miał 73 lata, a kończył w wieku 87 lat! – To byłoby na pewno piękne zwieńczenie politycznej kariery Jarosława Kaczyńskiego – mówi nam poseł klubu PiS Tadeusz Cymański.

Zwieńczenie kariery Kaczyńskiego

Prezes PiS w 2025 roku, kiedy w Polsce odbędą się wybory prezydenckie, będzie miał 76 lat. – Kto może kandydować i zostać prezydentem Polski? Na pewno politykiem, który ma potężne doświadczenie, ma ogromne sukcesy i byłby świetnym prezydentem, jest Jarosław Kaczyński. Powinien być brany pod uwagę, jeśli chodzi o prezydenckie rozdanie – dodaje Cymański. Wtóruje mu europoseł PiS Karol Karski. – Jarosław Kaczyński byłby najlepszym kandydatem na prezydenta, czy premiera, ale to on wskazuje, kto kandyduje na te funkcje. Nie ma parcia na stanowiska. On chce zmieniać Polskę na lepsze państwo, działające na rzecz swoich obywateli – mówi Karol Karski, bliski współpracownik prezesa.

Kaczyński zetrze się z Tuskiem?

Eksperci nie mają wątpliwości, że Kaczyński na potrzebne atuty, żeby bić się o fotel prezydencki. – Jeśli PO wystawi np. Tuska w wyborach prezydenckich, to Kaczyński miałby spore szanse na zwycięstwo. Ma charyzmę, umiejętności i wiek zupełnie tu nie przeszkadza – kwituje prof. Kazimierz Kik (75 l.), politolog.

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*