W Sejmie pojawi się nowa partia? Jaką decyzję podejmie czworo posłów?

Jak informuje „Rzeczpospolita”, czworo posłów z klubu Polskie Sprawy może niebawem dołączyć do jednej z istniejących partii. W ten sposób mogą oni zostać pierwszymi reprezentantami tego ugrupowania w Sejmie. Portal twierdzi, że posłowie zamierzają się przyłączyć do mało znanej partii byłego prawicowego europosła.

Chodzi o partię o nazwie „Polska nas Potrzebuje”, której założycielem jest Dariusz Grabowski. To były polityk m.in. Ligi Polskich Rodzin. Startując z listy tej formacji, został on posłem do Parlamentu Europejskiego w 2004 roku.

„Rzeczpospolita” informuje, że posłowie Agnieszka Ścigaj, Andrzej Sośnierz, Paweł Szramka i Zbigniew Girzyński z koła Polskie Sprawy, początkowo planowali założenie własnej partii.

Teraz jednak mieli zmienić swoje plany. Parlamentarzyści mogą już nie chcieć założenia własnego ugrupowania. Jak twierdzi „Rzeczpospolita”, chodzi o to, żeby pominąć długotrwałe procedury sądowe związane z zakładaniem partii.

Poseł Paweł Szramka zapytany przez „Rzeczpospolitą”, nie podał na razie więcej informacji. Zasugerował jednak, że w kole Polskie Sprawy, nadal biorą pod uwagę zakładanie własnej formacji.

Z kolei poseł Zbigniew Girzyński przyznał, że koło współpracuje z Dariuszem Grabowskim od dawna, ale nie słyszał o planach dołączenia do jego partii. Portal dodaje, że to, że posłowie nie założyli do tej pory swojego ugrupowania, świadczy o tym, że mogą dołączyć do partii Grabowskiego.

Partia „Polska nas potrzebuje” uzyskałaby w ten sposób swoich pierwszych parlamentarzystów.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!