Rzecznik rządu kpi z pomysłu Donalda Tuska. Chodzi o zjednoczenie opozycji

Donald Tusk zaapelował niedawno do opozycji o zjednoczenie i wspólny start w wyborach. Teraz jego pomysł skomentował rzecznik rządu. – Panie Donaldzie Tusku, naprawdę kibicuję, aby taki wielki blok wszystkich partii powstał. Chciałbym tylko zapytać, jaki będzie program tego bloku, bo bardzo mnie to interesuje – powiedział Piotr Müller.

Rzecznik rządu Piotr Müller był gościem programu ‘Tłit” Wirtualnej Polski. Gość był pytany m.in. o apel Donalda Tuska o zjednoczenie opozycji. W poniedziałek (16 maja) lider PO zaapelował do innych formacji opozycyjnych o wspólny start w następnych wyborach parlamentarnych. Wcześniej ukazał się sondaż Ipsos dla portalu oko.press, z którego wynika, że gdyby cała prodemokratyczna opozycja pięciu partii (w tym Porozumienia Jarosława Gowina, bez Konfederacji)) utworzyła jedną listę, to taka koalicja zdobyłaby 50 proc. głosów. Na listę taką głosowałoby ponad 90 proc. wyborców KO, Polski 2050 i Lewicy. PiS przy takim wariancie mógłby liczyć natomiast na 30 proc. poparcia.

– Od wielu miesięcy powtarzam te przecież dość oczywiste apele, słowa, prośby o zjednoczenie opozycji – oczywiste przecież nie tylko dla mnie. Dzisiaj mamy kolejny dowód – to wyniki badań renomowanej pracowni badań społecznych Ipsos. I one pokazują, że zjednoczona opozycja ma 50 procent, a PiS tylko 30. PiS nie jest silniejsze od opozycji, PiS jest silny podziałami na opozycji – podkreślił szef PO w krótkim nagraniu opublikowanym na Twitterze.

– Zjednoczeni na pewno wygramy – oświadczył. – Chyba więcej dowodów już nie trzeba. Wzywam wszystkich najserdeczniej i z wielkim przekonaniem tak, jak tylko potrafię: poważnie potraktujmy też to wskazanie, nie tylko koje apele: idźmy do wyborów razem – zaapelował szef Platformy.

Teraz do jego apelu odniósł się rzecznik rządu.

– Ja niezwykle kibicuję, aby Donald Tusk całą tę opozycję zjednoczył. Ale całą, żeby nie było wymówek. Od Konfederacji, przez Lewicę, ruch Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe. Calutką – powiedział Piotr Müller. – Panie Donaldzie Tusku, naprawdę kibicuję, aby taki wielki blok wszystkich partii powstał. Chciałbym tylko zapytać, jaki będzie program tego bloku, bo bardzo mnie to interesuje. Trzymam kciuki, aby taki bezpłciowy blok powstał. Bo tak to się skończy – dodał.

Źródło: Wirtualna Polska

 Czytaj także:  

Piotr Muller chciałby zobaczyć wspólny blok opozycji, razem z Konfederacją.

Donald Tusk twierdzi, że zjednoczenie opozycji to jedyny sposób na wygraną z PiS.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL

Więcej postów