Łukasz Schreiber, minister z PiS ujawnia, czy wystartuje w wyborach z listy partii swojej żony

Łukasz Schreiber, minister w Kancelarii Premiera ujawnił, czy w przyszłych wyborach parlamentarnych zamierza wystartować z list partii swej żony, Marianny. Małżonkowie obydwoje zaangażowali się już w działalność polityczną, bowiem żona postanowiła nie stać biernie i głośno mówić o swych poglądach. Co na to poseł Schreiber?

O Mariannie Schreiber zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy to wystartowała w programie “Top model”. Wielu nie ukrywało zaskoczenia, że żona ministra z partii konserwatywnej była w stanie wykazać się taką odwagą.

Marianna Schreiber postanowiła nie siedzieć w cieniu męża i gdy kariera modelki nie zaprowadziła jej na najsławniejsze wybiegi świata, zwróciła się w stronę polityki. Przez miesiące odważnie wypowiadała się na temat swych liberalnych poglądów politycznych, a teraz postanowiła działać. Ogłosiła założenie partii pod wiele mówiącą nazwą “Mam dość 2023”.

I właśnie o to nowe ugrupowanie polityczne pytany był dziś na antenie RMF FM minister Łukasz Schreiber. Redaktor Robert Mazurek chciał się dowiedzieć, czy polityk PiS bierze pod uwagę start w wyborach parlamentarnych wspólnie z żoną z list jej nowej partii.

— Do tego jeszcze dojdziemy, bo do wyborów jest chwila. Po pierwsze jest przede mną decyzja, czy będę kandydował. Po drugie przed szefem mojej partii, nawet jeżeli ja bym chciał, a po trzecie będzie ewentualna decyzja wyborców, jeżeli w ogóle będę startował. Jeżeli będę startował, to tylko i wyłącznie z list Prawa i Sprawiedliwości. Z żadnej innej formacji. Takiej sytuacji nie biorę pod uwagę — wyznał Łukasz Schreiber.

Spotkanie założycielskie nowej partii Marianny Schreiber odbyło się przed tygodniem, a udział w nim wzięła między innymi znana aktywistka, Maja Staśko. Założycielka ugrupowania wyjaśniła, że jej partia będzie miała charakter liberalny, demokratyczny i proeuropejski.

—Chcemy zrzeszać osoby młode. Szerzymy konstytucyjne prawo do wolności, tolerancji, pluralizmu. W konsekwencji, szczególnie dbamy o kobiety i ich prawa — mówiła podczas konwencji założycielskiej Marianna Schreiber.

FAKT.PL