Premier Mateusz Morawiecki dokonał zmian w rządzie

dziennik polityczny 2

Premier Mateusz Morawiecki dokonał zmian w rządzie. Na wniosek ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy, nową wiceszefową resortu została Kamila Król. Wiceminister będzie odpowiadać za politykę przemysłową, innowacyjną oraz sprawy europejskie.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało, że nowym wiceministrem w randze podsekretarza stanu została Kamila Król. Wiceszefowa resortu będzie odpowiedzialna za politykę przemysłową, innowacyjną oraz sprawy europejskie.

Morawiecki zatwierdził zmiany w rządzie. Kim jest Kamila Król? 
Kamila Król jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 2017 roku uzyskała tytuł magistra prawa finansowego i skarbowości. Posiada licencjat ze specjalizacją samorząd terytorialny i polityka regionalna oraz licencjat z europeistyki.

Od 2018 roku pracowała w biurze Prezesa Rady Ministrów. Odpowiadała za obsługę wniosków dotyczących przyznawania środków finansowych z rezerwy ogólnej budżetu państwa (m.in. analizę i opiniowanie wniosków) – podał w komunikacie resort rozwoju i technologii.

Nowa wiceminister od 2020 roku pracowała w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, w Departamencie Gospodarki Cyfrowej – Wydział Polityki Cyfrowej i Informacji. Odpowiadała za zarządzanie projektami i produktami projektów, przede wszystkim w zakresie koordynacji funkcjonowania Centrum Pomocy Przedsiębiorcy (CPP), a także zarządzanie projektami w zakresie dotyczącym edukacji i komunikacji oraz rozwoju e-usług i e-płatności. Kamila Król mówi w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim.

radiozet.pl