Łódzka policja zatrzymała pięciu mężczyzn w związku ze strzelaniną w centrum Radomska

dziennik polityczny

Rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka przekazała, że w niedzielę policja zatrzymała pięciu mężczyzn, którzy są podejrzewani o udział w strzelaninie, do której doszło w sobotę 7 maja w centrum Radomska. Wydarzenie zostało zakwalifikowane jako bójka z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

Strzelanina w Radomsku. Policja zatrzymała pięciu mężczyzn

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wieczorem (około godziny 18:40 – red.)  grupa kilku mężczyzn podjechała samochodem w rejon ulicy Przedborskiej w Radomsku gdzie doszło do bójki pomiędzy nimi a dwójką innych mężczyzn. Dwie osoby zostały ranne w wyniku strzałów z broni palnej. Jeden jest nadal w szpitalu – poinformowała w komunikacie rzeczniczka. Trzeci z poszkodowanych został natomiast uderzony nieustalonym narzędziem. 

– Dwie osoby miały rany postrzałowe, trzecia osoba miała inne uszkodzenia ciała. Zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Osoby te zostały przewiezione do szpitali. Jedna z tych osób przebywa jeszcze w szpitalu, dwie pozostałe są w dyspozycji śledczych. Policjanci zabezpieczają ślady, przesłuchują świadków – powiedziała portalowi radomsko24.pl Aneta Wlazłowska, oficer prasowa KPP w Radomsku.

Jak dodaje mł. insp. Joanna Kącka, wszyscy uczestnicy zajścia zostali już ustaleni i zatrzymani. Są to mieszkańcy Radomska. Podejrzani mają od 20 do 42 lat i byli znani policji z wcześniejszych konfliktów z prawem. 

– Policjanci podczas przeszukań zabezpieczyli różne niebezpieczne narzędzia w tym broń palną. Z uwagi na trwające działania przekazanie szczegółów nie jest możliwe – dodaje funkcjonariuszka. Zatrzymanym grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

gazeta.pl