Zjednoczona Prawica na czele, Lewica wyprzedziła Hołownię. Najnowszy sondaż

Choć na pierwszym miejscu nadal utrzymuje się Zjednoczona Prawica, to najwięcej potencjalnych wyborców w ostatnim czasie zyskała Lewica, która dziś mogłaby stanowić nawet trzecią siłę w Sejmie — wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Według badania, Zjednoczona Prawica może liczyć dziś na głosy 35,9 proc. wyborców. To wzrost o 1,7 pp w porównaniu z badaniem z końca marca. Numerem dwa niezmiennie jest Koalicja Obywatelska, na którą — według sondażu IBRiS dla Radia ZET — głosowałoby 26,3 proc. ankietowanych (wzrost o 0,1 pp.).

Największym zaskoczeniem jest najnowszy wynik Lewicy — i to ona z poparciem na poziomie 9 proc. (wzrost o 2,7 punktu procentowego) zamyka podium, spychając z niego partię Szymona Hołowni, który tym razem mógłby liczyć na wynik 8,6 proc. (wzrost o 0,3 pp.).

Dalej, według sondażu IBRiS dla Radia ZET, znajduje się PSL-Koalicja Polska z wynikiem 5,1 proc. głosów (spadek o 0,2 pp. w porównaniu do marca) oraz Konfederacja z poparciem rzędu 5 proc. (spadek o 2,8 pp.).

Zaś 10,1 procent badanych przez IBRiS dla Radia ZET nie wie, na kogo oddałoby swój głos (spadek o 1,8 pp.).

 Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono 4 maja 2022 r. metodą CATI na próbie 1100 osób. Wyniki porównano z badaniem w dniach 30-31 marca 2022 r. 

Źródło: Radio ZET

ONET.PL

Więcej postów