Emerytura uzależniona od liczby dzieci. Nowy rewolucyjny pomysł PiS

Czy to ile mamy dzieci będzie wpływało na wysokość naszej emerytury? W kręgach PiS pojawiają się nowe koncepcje na to, jak poprawić w Polsce demografię. Jednym z nich może być wpływ liczby dzieci na wysokość świadczenia emerytalnego. Okazuje się, że program 500 plus wcale nie poprawił dzietności w Polsce.

Czy Polki zaczną rodzić więcej dzieci z tego powodu, że ich liczba będzie miała wpływ na kwotę emerytury? Jak podaje serwis wyborcza.biz, takie pomysły krążą w kręgach rządowych. Napisała o nic wiceminister rodziny Barbara Socha.

Na czym dokładnie ma polegać nowy pomysł na wyższe emerytury? Chodzi o utworzenie filaru alimentacyjnego. Jak podaje wyborcza.biz, od składek pracujących dzieci, zostałaby odprowadzana pewna część, która zostałaby przekazywana dla rodziców. W tym systemie dzieci dopłacają więc do emerytury rodzica.

“Wielu naukowców potwierdziło negatywny wpływ systemów emerytalnych na dzietność i postuluje wprowadzenie, nowego typu rozwiązań, np. w postaci dodatkowego filaru – komponentu rodzinnego do systemu emerytalnego (m. in. wybitny niemiecki ekonomista Hans-Werner Sinn, czy profesorowie Alessandro Cigno i Martin Werding). W tym systemie istotna część świadczeń byłaby powiązana z liczbą dzieci posiadanych przez emeryta” – napisała 27 stycznia na Facebooku Barbara Socha, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

“Warto rozpocząć debatę w Polsce na wypracowaniem koncepcji komponentu rodzinnego (inne określenie na naukowe pojęcie komponentu alimentacyjnego) w systemie emerytalnym” – napisała wiceminister rodziny.

“Czy warto na ten temat rozpocząć debatę? W mojej opinii tak” – dodała.

Serwis wyborcza.biz podaje, powołując się na dane GUS, że program 500 plus, który miał w swoim założeniu poprawić dzietność, nie spełnił swojego zadania.

FAKT.PL

Więcej postów

6 Komentarze

  1. Pomysł nie jest wcale nowy. Należy, moim zdaniem, jeszcze go oprzyrządować orderem np. POLONIA RESTITUTA kawalerski, oficerski i dodać do emerytury procenty np. najniższe wynagrodzenie w czasie wychowania dzieci do pełnoletności z tego obliczyć emeryturę + w zależności od liczby dzieci order kawalerskim 15% oficerski 25%. Uważam, że wychowanie dzieci to b. ważna sprawa dla każdego kraju.

  2. Co by tu jeszcze sp..lić ? PIS z Kaczyńskim postanowił nie zostawić w Polsce kamienia na kamieniu. Kto w tym systemie miałby wypłacać emeryturę skurduplowi ? Ten błazen nigdy w życiu nie pracował, nie ma (na szczęście !) potomstwa, nie należy mu się złamany grosz !

  3. Faszystowski pomysł. Kto zna historię – choćby w elementarnych zarysach – ten wie dlaczego tak go można określić. Pojawia się też pytanie – co mają zrobić np. rodzice dzieci niepełnosprawnych, które przecież nigdy nie zarobią swoich pieniędzy? Mają być dziadami?! Zagłosuję na pierwsze ugrupowanie polityczne, które powie wyraźnie, że 500 plus i ine tego typu świadczenia to skrajne oszustwo, zwykła polityczna manipulacja i skrajna niesprawiedliwość wobec tych, którzy w pocie czoła pracują i płacą podatki.

Komentowanie jest wyłączone.