Sondaż. Co Polacy myślą o działaniach rządu na granicy?

39 proc. Polaków pozytywnie ocenia działania rządu prowadzone na granicy z Białorusią, 36 proc. ocenia je negatywnie, a 25 proc. nie ma zdania w tej kwestii – wynika z sondażu przeprowadzonego dla portalu rp.pl.

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl spytano, jak oceniają działania polskiego rządu w związku z sytuacją na granicy z Białorusią.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 9.11-10.11.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 32 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego 3,2 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Na miejscu pracują straż graniczna, policja i wojsko, które wciąż pilnują dostępu do polskich granic przez migrantów. Rząd w tym czasie podjął decyzję o budowie solidnej, wyższej zapory. Prace mają być rozpoczęte i zakończone w przyszłym roku.

Zobacz też:

Sytuacja się zagęszcza

Migrantów przybywa.

Migranci obozują na granicy.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL

Więcej postów