Urzędnik z magistratu zatrzymany przez CBA w związku z korupcją w 6. Brygadzie Powietrznodesantowej w Krakowie

Urzędnik z magistratu zatrzymany przez CBA w związku z korupcją w 6. Brygadzie Powietrznodesantowej w Krakowie

Agenci CBA zatrzymali pracownika Urzędu Miasta Krakowa. Jest zamieszany w aferę korupcyjną w elitarnej 6. Brygadzie Powietrznodesantowej w Krakowie.

Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury CBA zatrzymali urzędnika na polecenie prokuratora Wydziału do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Urzędnik podejrzany o przyjęcie korzyści

– Zatrzymanemu pracownikowi prokurator przedstawił zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem przez niego funkcji publicznej i zastosował wolnościowy środek zapobiegawczy. Proceder korupcyjny dotyczył współpracy krakowskiego magistratu z 6. Brygadą Powietrznodesantową w Krakowie – informuje prokurator Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej prokuratury.

Jak dodaje „to dalszy ciąg zatrzymań w sprawie korupcji w 6. batalionie dowodzenia w Krakowie”.

Korupcja w wojsku

– Dotychczas prokurator postawił zarzuty 24 żołnierzom. Wobec dwóch żołnierzy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – wylicza prokurator Hnatko.

Chodziło o łapówki przy powoływaniu do zawodowej służby wojskowej w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie (jest częścią 6. Brygady) oraz kierowaniu na misję w Kosowie i kursy podoficerskie.

– Z uwagi na rozwojowy i dynamiczny charakter śledztwa oraz pojawiające się w nim kolejne wątki o charakterze korupcyjnym nie są wykluczone dalsze zatrzymania w sprawie – zapowiada rzecznik krakowskiej prokuratury. 

wyborcza.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!