Rosja oskarża pracownika ambasady USA o kradzież znaku kolejowego [ VIDEO]

Rosyjska dyplomacja oskarżyła w środę pracownika ambasady Stanów Zjednoczonych o kradzież znaku kolejowego w obwodzie twerskim. Do zdarzenia miało dojść wiosną 2021 roku.

Według rzeczniczki rosyjskiego MSZ, Marii Zacharowej, pracownik ambasady USA ukradł znak kolejowy w rosyjskim obwodzie twerskim wiosną 2021 roku. Rosyjska dyplomacja udostępniła również nagranie.

„Pracownik amerykańskiej ambasady w Rosji ukradł tablicę kolejową w obwodzie twerskim! Brzmi niewiarygodnie, ale to prawda. Gdyby nie szybka reakcja Rosji, niewinni ludzie mogliby narazić się na niebezpieczeństwo. Czemu to zrobił? Nie można teraz zapytać „dyplomaty”,ponieważ został repatriowany” – czytamy.

Staff member of🇺🇸Embassy in Russia stole a railroad sign in Tver Region! It sounds unbelievable but it’s true. Hadn’t it been for swift reaction of🇷🇺authorities, innocent people could get in danger. Why did he do that? It’s impossible to ask the “diplomat” now, he was repatriated  pic.twitter.com/SP0ZGWQP32   — Russia in RSA 🇷🇺 (@EmbassyofRussia)  July 14, 2021  

„To, co nie jest zabawne, to niebezpieczeństwo, że obywatel USA naraża życie i zdrowie pasażerów pociągów. Węzeł jest dość ruchliwą częścią linii kolejowej. Linia kolejowa jest obszarem wysokiego zagrożenia. Jeśli brakujący znak nie zostałby odnaleziony szybko, mogła się wydarzyć tragedia – powiedziała.

Według Zacharowej ta historia stała się znana dzięki policyjnym działaniom. Policjanci ustalili, że niezidentyfikowany mężczyzna ukradł tabliczkę z przełącznikiem i włożył ją do bagażnika samochodu z czerwonymi (dyplomatycznymi) tablicami rejestracyjnymi.

„Tego samego dnia policja drogowa w obwodzie twerskim zatrzymała samochód z tą samą tablicą rejestracyjną za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Samochód prowadził pracownik ambasady amerykańskiej, który pasował do opisu”.

Dodała, że ​​pracownik ambasady zachował immunitet dyplomatyczny, ale musiał wrócić do USA.

Zobacz też:  Rosja: rekordowa liczba zgonów z powodu COVID-19  

Kresy.pl/TASS

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*