Agata Duda ostro do męża: „Nie będę w tym brała udziału”. Pierwsza dama się postawiła! Polacy będą w szoku

Agata Duda ostro do męża: "Nie będę w tym brała udziału". Pierwsza dama się postawiła! Polacy będą w szoku

Agata Duda przez politycznych adwersarzy prezydenta nazywana bywa „Agatą milczącą”. Pierwszej damie zarzuca się nikłą aktywność w sprawach publicznych i niechęć do wyrażania własnych opinii. Faktem jest, że żona Andrzeja Dudy raczej stroni od kamer i błysku fleszy, ale pracuje w zaciszu gabinetów. Teraz wyszło na jaw, dlaczego Agata Duda nie udziela wywiadów. Okazało się, że pierwsza dama się postawiła! Tajemnicę swojej małżonki ujawnił sam Andrzej Duda podczas autorskiego spotkania. – Nie będę w tym brała udziału – miała powiedzieć Agata Duda mężowi. Co tak rozsierdziło pierwszą damą? Polacy będą w szoku, gdy się o tym dowiedzą.

Wątek Agaty Dudy został poruszony podczas prowadzonego przez Krzysztofa Ziemca spotkania z prezydentem z okazji rocznicy jego reelekcji. Andrzej Duda ujawnił, co powiedziała mu żona przed sześciu laty. – Od początku, kiedy została Pierwszą Damą, podjęła decyzję, aby nie udzielać żadnych wypowiedzi medialnych, poza wystąpieniami na spotkaniach. Aby nie udzielać żadnych wywiadów nikomu, dosłownie nikomu. Wielokrotnie na ten temat rozmawialiśmy. Ale było to dla mnie zrozumiałe – zdradził prezydent. – Żona mi powiedziała: Andrzej, stopień manipulacji jest tak ogromny, że ja się na to nie godzę. I nie będę w tym brała udziału. Niestety, muszę powiedzieć, że wielokrotnie jestem zmuszony przyznawać jej rację, że każda jej wypowiedź byłaby wykorzystana przeciwko niej i zostałaby zmanipulowana – ocenił Andrzej Duda. Czy jest szansa na to, że Agata Duda zmieni zdanie i zacznie udzielać wywiadów? Wygląda na to, że to raczej mało prawdopodobne. – Myślę, że Agata będzie podtrzymywać tę deklarację – nie pozostawił złudzeń prezydent. 

W ciągu sześciu lat prezydentury Andrzeja Dudy głos jego małżonki najbardziej słyszalny był w trakcie protestów dotyczących zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. – Nie wyobrażam sobie, żebym mogła usunąć ciążę, ale wynika to z moich przekonań i wiary (…) stawiam pytanie: czy każdy jest zdolny do heroizmu, czy można zmuszać do heroizmu? Mam wątpliwości – dzieliła się swoimi przemyśleniami Agata Duda.

se.pl

Więcej postów

4 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.