Ukraina zaprezentowała koszulki na Euro. Znalazło się na nich banderowskie pozdrowienie [ FOTO]

Reprezentacja Ukrainy zaprezentowała koszulki, w których ukraińscy piłkarze wystąpią podczas zbliżających się mistrzostw Europy. Na koszulce znalazło się hasło „Sława Ukrajini. Herojam Sława”, które stanowiło oficjalne pozdrowienie wśród band OUN i UPA.

W niedzielę Andrij Pavelko, prezes Federacji Piłki Nożnej Ukrainy, zaprezentował na Facebooku koszulki, w których ukraińscy piłkarze wystąpią na nadchodzących mistrzostwach Europy. Na kołnierzyku koszulki znalazło się hasło „Sława Ukrajini. Herojam Sława”, które stanowiło oficjalne pozdrowienie wśród band OUN i UPA.

Zagraniczne media zwracają także uwagę, że w centralnej części koszulki znalazła się mapa Ukrainy, zawierająca zaanektowany przez Rosję Krym. „Wierzymy, że kontur Ukrainy doda sił zawodnikom, ponieważ będą walczyć o całą Ukrainę” – napisał Andrij Pavelko  cytowany   przez portal barrons.com.

Zobacz także:  Banderowskie pozdrowienie w ustach prezydenta RP w Kijowie [ VIDEO]  

Należy podkreślić, że hasło „Sława Ukrajini” (chwała Ukrainie) i odzew „herojam sława!” (chwała bohaterom) to organizacyjne pozdrowienie ludobójczej banderowskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnej za zamordowanie ponad 100 tys. Polaków. Do 1943 roku pozdrowienie to wiązało się z faszystowskim gestem podniesionej prawej ręki. Zostało spopularyzowane podczas protestów na kijowskim Majdanie, a październiku 2018 roku stało się    oficjalnym pozdrowieniem ukraińskiej armii i policji  .

Zobacz także:  Euro 2020 – kto jest faworytem bukmacherów?  

barrons.com / Kresy.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Jakiego narodu ,nie ma takiego państwa jak (ukraina).Proszę sprawdzić.Ten gest był NIEMIECKI a nie jakiś faszystowski.Wojna była z Niemcami a nie z faszystami.W Norymberdze sądzili niemieckich zbrodniarzy panie redaktorku ,pan też miał zdalne nuczanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*