Politycy oddali Polskę Matce Boskiej

Politycy oddali Polskę Matce Boskiej

Jaki jest sposób, by pokonać koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce? Okazuje się, że to nie szczepionka na COVID-19, restrykcje, obostrzenia, strategie walki z epidemią…a modlitwa! Politycy PiS modlili się na Jasnej Górze o koniec pandemii.

Jak politycy PiS chcą pokonać koronawirusa? Modlitwą! Tradycyjnie, w święto Ofiarowania Pańskiego, na Jasną Górę przybyli polscy parlamentarzyści. Jak podaje TVP, 32. pielgrzymka zgromadziła kilkudziesięciu przedstawicieli różnych ugrupowań politycznych, w tym marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Powiedziała, że „kiedy mamy problemy, gdy jest nam ciężko, kiedy nie umiemy sobie z czymś poradzić, szukamy tego wsparcia i pomocy u Matki Bożej i tak było od wieków”.

Politycy na Jasnej Górze. W Częstochowie wymodlą koniec epidemii?

Europoseł Jadwiga Wiśniewska powiedziała, że politycy na Jasnej Górze mają okazję, by zawierzyć Matce Boskiej „wszystkie troski naszego narodu”. Jej zdaniem to także czas, kiedy rewitalizuje się pojęcie dobra i zła.

Parlamentarzyści prosili m.in. o ustanie pandemii i zdrowie dla wszystkich obywateli. Marszałek Witek podkreślała, że podczas tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę wszystkim towarzyszy modlitwa o zdrowie, koniec epidemii i możliwość normalnego funkcjonowania. O to ostatnie raczej chyba trzeba zwrócić się nie do Boga, a do Jarosława Kaczyńskiego, który jak ujawniono, jest przeciwnikiem luzowania restrykcji.

PLANIETA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*