USA: Zakażone pielęgniarki mogą opiekować się chorymi

W związku z gwałtownie rosnącą liczbą zakażeń i brakiem personelu medycznego gubernator Dakoty Północnej Doug Burgum ogłosił, że pracownicy służby zdrowia, którzy są zakażeni koronawirusem, ale nie moją objawów, mogą nadal opiekować się chorymi na COVID-19.

Gubernator podkreślił, że pracownicy służby zdrowia z pozytywnymi wynikami testów będą pracować tylko z pacjentami z COVID-19, więc ryzyko dalszego zakażania jest ograniczone.

Z dnia na dzień sytuacja epidemiczna w Dakocie Północnej dramatycznie się pogarsza. W szpitalach, w których szybko przybywa chorych, brakuje już wolnych łóżek, a także personelu medycznego, głównie pielęgniarek.

W tej sytuacji władze stanowe pozwoliły pracownikom szpitali, którzy mieli pozytywny wynik na obecność koronawirusa, ale nie mają objawów choroby, by pozostali w pracy i nadal opiekowali się chorymi na COVID-19.

Gubernator Doug Burgum poinformował również, że wkrótce do szpitali, domów opieki i szkół trafią nowe, szybkie testy na obecność koronawirusa, które mają w ciągu 15 minut dać wynik badania.

INTERIA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!