Szef niemieckiego MSZ skomentował wybory w USA: chcemy „nowego transatlantyckiego początku”

Minister spraw zagranicznych Niemiec komentując na Twitterze wyniki wyborów w USA stwierdził, że Niemcy chcą „nowego transatlantyckiego początku”.

Jak  informowaliśmy  , amerykańskie media podały w sobotę wieczorem, że Joe Biden, kandydat demokratów, pokonał w wyborach prezydenckich w USA ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa. Komunikaty amerykańskich mediów bazują na twierdzeniu, że kandydat Demokratów zwyciężył w Pensylwanii, która zapewnia 20 głosów elektorskich. Zwycięstwo przyznały już Bidenowi takie wielkie stacje, jak CNN, NBC i Fox News oraz agencja Associated Press.

Niedługo po tym oświadczenie wydał prezydent Trump. Zaznaczył, że wybory prezydenckie w USA faktycznie jeszcze się nie zakończyły. Zapowiedział też, że w poniedziałek jego sztab zacznie składać pozwy w sądach.

CZYTAJ TAKŻE:    Trump: Wygrałem te wybory! Podczas liczenia głosów działy się złe rzeczy  

Zwycięstwa Bidenowi pogratulował jednak już cały szereg światowych przywódców,  w tym Andrzej Duda  . Wypowiedział się również szef niemieckiego MSZ, Heiko Maas.

„Dobrze, że wreszcie są jasne liczby. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z następnym rządem USA. Chcemy zainwestować w naszą współpracę na rzecz nowego transatlantyckiego początku, nowego porozumienia” – napisał Maas na Twitterze.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Więcej postów