Koronawirus w Polsce. To on stanie na czele rządowej grupy. Będzie doradzał premierowi

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Z każdym dniem przybywa zakażonych, jak i ofiar COVID-19. W kraju wprowadzono żółtą strefę i szereg nowych obostrzeń i ograniczeń. Premier Mateusz Morawiecki powołał nową, specjalną grupę rządowych doradców epidemiologicznych. Na jej czele stanie prof. Andrzej Horban.

„Prof. Andrzej Horban to wybitny specjalista, autorytet w swojej dziedzinie i krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych, z którego opinii i rad korzystałem od czasu wybuchu pandemii. Dziś zdecydowałem, że stanie on na czele nowej, specjalnej grupy rządowych doradców epidemiologicznych. Formalizujemy naszą dotychczasową współpracę i wciąż ulepszamy procedury, korzystając z najlepszych umysłów i źródeł wiedzy, jakie ma do zaoferowania Polska i świat” – poinformował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu zapewnił, że rząd pracuje nad zabezpieczeniem sprawnego funkcjonowania służby zdrowia w dobie pandemii. „Pracujemy bez przerwy nad zabezpieczeniem sprawnego funkcjonowania służby zdrowia. Liczy się każdy dzień, każdy lekarz, każda wyciągnięta dłoń” – czytamy we wpisie szefa rządu.

W poniedziałek MZ poinformowało o 7482 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 41 osób. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 183 248 osób. Zmarło 3614 chorych, wyzdrowiało 94 014 osób.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Od narad odpraw posiedzeń, od koordynatorów przelewających z pustego do próżnego nic nie przybędzie. A trzeba działać w miejscu realizowania zadań. Może te gadające głowy z TV (obojętnie jakiej) ruszyli by 4 litery i poszli pomagać tym na covidowym polu walki. Bo inaczej to się skończy dużym potopem, który i was panowie dosięgnie.

Komentowanie jest wyłączone.