Wiemy, jakie stanowisko zajmuje Kinga Duda!

Kinga Duda (25 l.) to ambitna młoda kobieta. Równolegle ze społeczną pracą u swojego ojca w Kancelarii Prezydenta rozwija karierę w uznanej warszawskiej kancelarii prawnej. Fakt dowiedział się, jakie zajmuje tam stanowisko i co należy do jej obowiązków.

Kancelaria Maruta Wachta, w której pracuje Kinga Duda, specjalizuje się w świadczeniu specyficznych usług prawnych.

Chodzi o usługi w zakresie prawa nowych technologii, własności intelektualnej, sporów sądowych, ochrony danych osobowych i zamówień publicznych.

– Pani Kinga Duda dołączyła do naszego zespołu po kilkumiesięcznym stażu, który odbyła w naszej kancelarii na początku bieżącego roku. Jego pozytywny przebieg stanowił podstawę do rozpoczęcia dalszej współpracy na stanowisku Associate – informuje Fakt Izabela Kondracka-Bliźniukiewicz z kancelarii Maruta Wachta. – Pani Kinga Duda wykonuje zadania powierzone jej przez adwokatów i radców prawnych – dodaje. 

 Kinga Duda pnie się po stopniach kariery 

Mówiąc o strukturach kancelarii prawnych, należy na początku zaznaczyć, że w każdym przypadku zależy ona od wielu czynników m.in. wielkości kancelarii, liczby zatrudnionych osób, formy prawnej i modelu, jaki przyjęli wspólnicy.

W kancelarii Maruta Wachta, z którą współpracuje Kinga Duda, bardzo skrótowo prezentuje się to w następujący sposób:

 Junior Associate (młodszy prawnik)  – to osoba będąca na początku swojej kariery zawodowej, zazwyczaj w trakcie realizacji studiów prawnych lub zaraz po ich ukończeniu (absolwent). Mile widziane jest, aby osoba aplikująca na stanowisko Junior Associate, posiadała jakieś doświadczenie zawodowe (np. praktyki w innych kancelariach, współpraca z poradniami uniwersyteckimi). Do zadań na stanowisku Junior Associate w głównej mierze należy wsparcie osób wykonujących prace na stanowisku Associate / Senior Associate.

 Associate (prawnik)  – to osoba samodzielna, magister prawa, która samodzielnie potrafi realizować powierzone mu zadania oraz dostarczyć „gotowy produkt”. Oczekuje się, że osoba na stanowisku Associate samodzielnie poprowadzi mniej skomplikowane projekty. Ważnym aspektem jest chęć rozwoju i zdobywanie kolejnych kompetencji.

 Of Counsel (konsultant)  – zazwyczaj są to przedstawiciele świata nauki, specjaliści i eksperci w ścisłej dziedzinie, z których doświadczenia i rad korzysta kancelaria. Of Counsel, razem z pozostałymi osobami, tworzy stały zespół kancelarii i regularnie jest włączany w skomplikowane sprawy wymagające wyjątkowej wiedzy i doświadczenia.

 Senior Associate (starszy prawnik)  – to prawnik z dużym doświadczeniem merytorycznym, ale także z doświadczeniem w samodzielnym prowadzeniu złożonych projektów. Senior Associate w kancelarii Maruta Wachta prowadzi uzgodnienia biznesowe i podejmuje ważne merytoryczne decyzje.

 Partner  – to prawnik, którego doświadczenie i kompetencje pozwalają na prowadzenie grupy klientów oraz wielu projektów ważnych dla kancelarii. Rolą partnerów jest też prowadzenie i rozwój całego zespołu, w tym Associate. W kancelarii Maruta Wachta partnerzy posiadają komplementarne specjalizacje.

Wnętrza kancelarii, w której pracuje prezydencka córka

Kinga Duda (25 l.) to ambitna młoda kobieta. Równolegle ze społeczną pracą u swojego ojca w Kancelarii Prezydenta rozwija karierę w uznanej warszawskiej kancelarii prawnej.

Fakt dowiedział się, jakie zajmuje tam stanowisko i co należy do jej obowiązków.

Kancelaria Maruta Wachta, w której pracuje Kinga Duda, specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych m.in. w zakresie prawa nowych technologii, własności intelektualnej, sporów sądowych, ochrony danych osobowych i zamówień publicznych.

– Pani Kinga Duda dołączyła do naszego zespołu po kilkumiesięcznym stażu, który odbyła w naszej kancelarii na początku bieżącego roku. Jego pozytywny przebieg stanowił podstawę do rozpoczęcia dalszej współpracy na stanowisku Associate – informuje Fakt Izabela Kondracka-Bliźniukiewicz z kancelarii Maruta Wachta.

– Pani Kinga Duda wykonuje zadania powierzone jej przez adwokatów i radców prawnych – dodaje.

Wiemy, co robi i jakie stanowisko zajmuje Kinga Duda!

Kinga Duda (25 l.), która od kilku tygodni doradza tacie, w Kancelarii Prezydenta weźmie się za reformowanie wymiaru sprawiedliwości.

A w kancelarii prawnej zajmuje stanowisko Associate.

Wcześniej była Junior Associate.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*