Sienkiewicz ostro krytykuje rząd. „Co robił przez ostatnie sześć miesięcy?”

Co robił rząd przez ostatnie sześć miesięcy, mimo że druga fala koronawirusa była spodziewna, skoro do tej pory nie mamy szczepionek na zwykłą grypę. Polska nie kupiła wystarczającej liczby szczepionek, nie ma ich w aptekach. Brakuje łóżek w szpitalach, obserwuję narastający kryzys w tej sprawie – stwierdził w programie „Graffiti” poseł PO Bartłomiej Sienkiewicz.

Bartłomiej Sienkiewicz pytany o teoretyczną strategię opozycji na walkę z koronawirusem przyznał, że „pierwsza i podstawowa sprawa to pilnowanie dostępności do łóżek i respiratorów”.

Już w tej chwili, przy stosunkowo niskim poziomie (zachorowań – red.), zdarzają się sytuacje, że w województwach nie ma miejsca i pacjenci są wożeni poza województwo albo są wożeni od szpitala do szpitala. To zostało źle wykonane. Druga sprawa to maseczki, są one absolutnym obowiązkiem – przekonywał.

Rząd jest nieprzygotowany, działa chaotycznie. Nie radzi sobie z pandemią – ocenił były szef MSW i koordynator służb specjalnych.

Zdaniem Sienkiewicza do czasu epidemii „rząd PiS-u nie interesował się Sanepidem”. Widziałem, jakie środki są przeznaczane w takim ekstra trybie na działalnośc inspektoratu sanitarnego w województwie świętokrzyskim. Od początku epidemii dostał trzy miliony złotych w ramach rekompensat. Co to są trzy miliony na jedno województwo? To jest nic, to jałmużna – stwierdził gość środowego „Graffiti”.

dziennik.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


polub nas!