Posłowie przyszli na obrady bez maseczek. Awantura w Sejmie

3003 przypadki i 75 zmarłych. Tylu zakażeń i zgonów jeszcze w Polsce nie było. Tymczasem posłowie na posiedzeniu pojawili się bez maseczek. I jeszcze się awanturują…

W środę w Sejmie byliśmy świadkami niezłej awantury, która zakończyła się ogłoszeniem przerwy i zwołaniem Konwentu Seniorów. Sprawcą był Grzegorz Braun z Konfederacji, który nie miał założonej maseczki.

Choć wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS zwracał uwagę, że Prezydium Sejmu jednogłośnie przyjęło zalecenie, by wszyscy posłowie obecni na sali plenarnej i w innych salach używali maseczek, Braun na mównicę wyszedł bez zasłoniętej twarzy.

Gdy mimo kolejnych ostrzeżeń Braun nie chciał opuścić mównicy, Terlecki ogłosił przerwę. Nie zrobiło to na pośle wrażenia. Dalej przemawiał.

Po wznowieniu obrad głos chciała zabrać posłanka Mirosława Nykiel (Koalicja Obywatelska), jednak Braun nie chciał z mównicy zjeść. Na mównicę, jak na białego konia, wskoczył poseł Michał Gramatyka (KO) i plecami odgrodził Brauna od Nykiel. – Szanowny panie, proszę nie dokonywać inwazji na moją strefę intymną, posuwa się pan do rękoczynów, czy raczej tyłoczynów, panie pośle – zaprotestował Braun. Ostatecznie wicemarszałek Terlecki zwołał Konwent Seniorów.

Wicemarszałek zapowiedział, że wystąpi z wnioskami o ukaranie posłów Konfederacji za łamanie ustaleń Prezydium Sejmu dotyczących obowiązku noszenia maseczek na sali plenarnej oraz ustaleń ws. limitu osób podczas posiedzenia. Oprócz Grzegorza Brauna także inni posłowie maseczek nie noszą. 

W odpowiedzi poseł Konfederacji Jakub Kulesza (także bez maseczki) domagał się od Terleckiego podania podstawy prawnej ws. obowiązku noszenia maseczek. – Poprosiliśmy wczoraj o podstawę prawną, dostaliśmy pismo, z którego wynika, że nie ma obowiązku noszenia masek – powiedział.

Terlecki twardo podtrzymał stanowisko: – Będziecie panowie ukarani finansowo za łamanie ustaleń Prezydium Sejm – zapowiedział.

Wśród posłów, którzy nie zakładają maseczek w Sejmie są Janusz Korwin-Mikke, Jakub Kulesza, Dobromir Sośnierz (wszyscy z Konfederacji) oraz Michał Wójcik z Solidarnej Polski.

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco  

Nie tylko bez maseczki, ale i z awanturą.

Szef Konfederatów dawał zły przykład kolegom z ugrupowania

Prezydium Sejmu jednogłośnie przyjęło zalecenie, by wszyscy posłowie obecni na sali plenarnej i w innych salach używali maseczek.

Również poseł Solidarnej Polski paradował bez maski

FAKT.PL

Więcej postów