Kaczyński wejdzie do rządu? Pisaliśmy o tym kilka dni temu

– Rośnie presja na Jarosława Kaczyńskiego, by wszedł do rządu w roli wicepremiera – mówią w nieoficjalnych rozmowach politycy Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina. Jego kandydaturę wysunęli działacze PiS, którzy twierdzą, że Kaczyński jako wicepremier mógłby bezpośrednio nadzorować bezpieczeństwo państwa. O takim rozwiązaniu Fakt pisał już 15 września.

O tej sprawie pisaliśmy kilka dni temu: S   ensacyjne ustalenia. Kaczyński w rządzie? Reakcji Morawieckiego trudno się dziwić!  

Gdyby Jarosław Kaczyński znalazł się w rządzie jako wicepremier, z jednej strony mógłby niwelować konflikty na linii Mateusz Morawiecki – Zbigniew Ziobro, ale z drugiej strony taka sytuacja mogłaby być mało komfortowa dla aktualnego szefa rządu.

Dotychczas bliscy współpracownicy premiera twierdzili, że obsadzenie prezesa PiS w roli zastępcy Mateusza Morawieckiego, to w rzeczywistości wyłącznie pomysły pojawiające się ze strony Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina. Ci z kolei zapewniają, że informacje opierają na rozmowach liderów Solidarnej Polski i Porozumienia z Jarosławem Kaczyńskim. Ale o kandydaturze Jarosława Kaczyńskiego na wicepremiera coraz głośniej w samym Prawie i Sprawiedliwości. Działacze partii uważają, że Kaczyński mógłby w ten sposób nie tylko bezpośrednio kontrolować rząd, ale mieć także wpływ na bezpieczeństwo kraju. 

W kuluarach  usłyszeliśmy, że premier Mateusz Morawiecki nie jest entuzjastą tego pomysłu, ale nie będzie się mu sprzeciwiać. 

Jarosław Kaczyński (71 l.) był premierem RP w latach 2006–2007. Od tego czasu nie pełnił już żadnych funkcji w administracji.

Po dziesięciu latach od tajemniczej śmierci Uli Olszowskiej – zdolnej fotografki i początkującej reporterki “Gazety Krakowskiej” na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie. Ciało dziewczyny znaleziono w okolicach potoku Roztoka w Tatrach. Początkowo mogło wydawać się, że jej śmierć to nieszczęśliwy wypadek, jakich w Tatrach zdarzyło się wiele. W toku śledztwa pojawiły się nowe okoliczności zdarzenia. Nowe światło na sprawę rzucił tajemniczy mężczyzna, który może wiedzieć, jak zginęła Ula.

Trwają prace związane z przygotowaniem podłoża i nasadzeniami zieleni na ul. Poznańskiej i Jeżyckiej w Poznaniu. Pojawi się tam ponad 2300 nowych roślin!

Synek posłanki Aleksandry Gajewskiej z PO ma już za sobą sejmowy chrzest! Mały Aleksander pojawił się z mamą na ostatnich burzliwych obradach Sejmu.

Jego piosenek słuchają miliony, a na koncertach dziewczyny piszczą jak oszalałe. Prokuratura twierdzi że gwiazdor disco polo, Kamil D. (27 l.), poza sceną miał jeszcze jedno oblicze – pedofila, który wysyłał 14-letniej dziewczynce pornograficzne zdjęcia i proponował jej seks. Choć piosenkarz usłyszał straszne zarzuty, sąd nie zdecydował się go aresztować!

Parowar pozwala przygotować nawet trzy dania w jednym czasie. Można w nim przyrządzić różne mięsa, warzywa, ryż, zupy, gulasz, a także ugotować jajka. Podpowiadamy, dlaczego warto mieć taki sprzęt i co należy wiedzieć przed jego zakupem. Prezentujemy też pięć parowarów, które sprawdzą się w każdej kuchni.

Jeśli zdrowie mi dopisze, to na pewno pojadę na Euro – nie ma wątpliwości Krystian Bielik (22 l.), piłkarz Derby County, który w styczniu doznał dramatycznej kontuzji: zerwał więzadła krzyżowe.

Dziś zatrudnia ponad 100 osób, ale na początku działał sam. – Mocno się rozrastamy, a zleceń nie brakuje – mówi Faktowi Grzegorz Hawrylczak (38 l.), nietypowy przedsiębiorca z Dolnego Śląska

Czarny wrzesień w polskich Tatrach. To już piąty śmiertelny wypadek w tym miesiącu. Jak informuje portal “Tygodnika Podhalańskiego” nie żyje mężczyzna, który znajdował się na Świnickiej Przełęczy i spadł w kierunku Hali Gąsienicowej. Na ratunek wysłano śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W meczu kończącym 4. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Piast przegrał z Jagiellonią Białystok 0:1. Gola dla gości strzelił Jesus Imaz. Bohaterem spotkania był bramkarz Pavels Steinbors, który w końcowych minutach popisał się dwoma znakomitymi interwencjami. Gliwiczanie w tym sezonie nie zdobyli jeszcze bramki i z jednym punktem zamykają ligową tabelę. Jagiellonia awansowała na trzecie miejsce.

Ostateczne decyzje ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy oraz dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym obecnego szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry jeszcze nie zapadły. Na Podkarpaciu już podejmowane są jednak kroki, jakby koalicja należała do przeszłości. Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl chce pozbyć się z zarządu województwa ludzi związanych z Solidarną Polską i Porozumieniem. Złożył w tej sprawie formalny wniosek, o czym informuje Polsat News.

FAKT.PL

Więcej postów