Ukraina zamknęła dostawy wody na Krym. „To zobowiązanie okupacyjne Federacji Rosyjskiej”

Ograniczanie dostaw wody dla mieszkańców Krymu podzielono na trzy etapy. Pod koniec sierpnia dostawy zmniejszono w Symferopolu i kilkudziesięciu miejscowościach. Łącznie ograniczenie dotknęło 170 tys. gospodarstw i 4,5 tys. przedsiębiorstw, organizacji itd.

W niektórych miejsach nie jest wcale dostępna gorąca woda, a zimna dostępna jest tylko w wyznaczonych godzinach. Z każdym etapem zmniejsza się liczba godzin, w których woda jest dostępna. Od 7 września to tylko sześć godzin dziennie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zapowiada, że ​​dopływ wody na Krym z lądu Ukrainy zostanie w pełni przywrócony dopiero po całkowitym opuszczeniu półwyspu przez Rosjan.

Ministerstwo wskazało, że celem Federacji Rosyjskiej jest zasiedlenie ukraińskich terytoriów obywatelami rosyjskimi, którzy „są lojalni wobec ekspansywnej polityki ich państwa, a tym samym realizacja utrwalenia nielegalnej okupacji”.

W ocenie ukraińskiego MSZ, „takie działania państwa okupanta są zbrodnią wojenną”.

„Jeśli chodzi o zaopatrzenie w wodę ludności czasowo okupowanego Krymu, to podobnie jak w przypadku zaopatrywania czasowo okupowanego terytorium w inne zasoby, żywność i materiały medyczne, zgodnie z Konwencją o ochronie ludności cywilnej w czasie wojny z 12 sierpnia 1949 roku, w pełni dotyczy to zobowiązań państwa okupacyjnego, Federacji Rosyjskiej ”- podało ministerstwo.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*