Rozpoczęto produkcję polskiego leku na koronawirusa

Polska firma farmaceutyczna Biomed we wtorek 18 sierpnia rozpoczęła produkcję pierwszej partii leku na COVID-19 – poinformowali przedstawiciele spółki podczas konferencji prasowej, która odbyła się naUniwersytecie  Medycznym w Lublinie.

We wtorek polska firma farmaceutyczna Biomed rozpoczęła produkcję pierwszej partii leku na COVID-19 . Przedstawiciele spółki poinformowali o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się naUniwersytecieMedycznym w Lublinie – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

„Jako pierwsi na świecie startujemy z produkcją leku na COVID-19” – ogłosił lubelski senator dr Grzegorz Czelej, który jest jednym z współautorów projektu.

Czytamy, że polski lek na koronawirusa jest produkowany z osocza ozdrowieńców. Zawiera ono przeciwciała specyficzne IgG przeciwko SARS-CoV-2. Około 1,5 miesiąca zajmie proces produkcyjny pierwszej serii leku.

Dr Grzegorz Czelej zaapelował także do Unii Europejskiej outworzenie bankówosoczai zwiększenie środków na zbieranie i przechowywanie osocza z przeciwciałami.

Podczas konferencji „Start produkcji polskiego leku na COVID-19” omówione zostały także wyniki dotychczasowych badań w prowadzonych w Polsce i na świecie, a także postępy w zakresie leczenia przeciwciałami, które pochodzą od osób zakażonych koronawirusem.

Apel do krajów  #UE   o utworzenie banków  #osocze   i zwiększenie środków na zbieranie i przechowywanie osocza z przeciwciałami ___   #PolskiLekNaCovid19    pic.twitter.com/H2rsuYRaU8   — dr Grzegorz Czelej (@CzelejGrzegorz)  August 18, 2020  

Zobacz także:  USA: Ponad 170 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa   

Biomed poinformował, że pierwsza partia leku zostanie przeznaczona do testów klinicznych.

Autorami opisywanej koncepcji leku są: dr Grzegorz Czelej, senator RP z ziemi lubelskiej oraz prezes Waldemar Sierocki, członek rady nadzorczej Biomed Lublin.

pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*