Zasłużyłeś na premię? Dzwoń do Sejmu po poradę!

Większość Polaków nie może liczyć na takie nagrody, jakie inkasują sejmowi urzędnicy. Szefowie zwykłych firm nie są tak hojni, jak władze parlamentu, gdzie tylko w tym roku wypłacono urzędnikom ponad pół miliona w nagrodach, średnio po 2700 zł. Może warto zapytać sejmowych ekspertów o wskazówki, jak negocjować, by dostać duże pieniądze.

Jak już pisaliśmy w Fakcie, aż trzy miesiące zajęła pracownikom Sejmu odpowiedź na proste pytanie: jakie premie i nagrody wypłacono w tym roku urzędnikom. I wreszcie odpowiedź nadeszła. 189 pracowników Sejmu otrzymało średnio po 2718 zł, a ich szefowa Agnieszka Kaczmarska zainkasowała aż 10 462 zł. A to i tak nic w porównaniu z poprzednim rokiem. W 2019 Kaczmarskiej wypłacono w premiach i nagrodach zawrotną kwotę 45 tys. zł. To tyle, na ile Polak zarabiający pensję minimalną musi pracować prawie półtora roku. A część z tej kwoty musi oddać w podatkach, z których finansowane są właśnie nagrody dla sejmowych urzędników. Rządząca Sejmem marszałek Elżbieta Witek wielokrotnie chwaliła Kaczmarską jako świetnego fachowca i dodawała, że pracuje bardzo ciężko. Mamy jednak nadzieję, że znajdzie choć chwilę, by poradzić naszym Czytelnikom, jak negocjować z szefem należną za pracę premię. I wtedy każdy na tym skorzysta.

 Komentarz redakcji  Donat Szyller, zastępca szefa działu Polityka: Rozmaici szarlatani od kursów „uwierz w siebie” przekonują nas ciągle, że za drobną opłatą mogą wyszkolić każdego tak, by osiągał same sukcesy. Ja im nie ufam i wolałbym zwrócić się do prawdziwych fachowców. A tacy są w Sejmie. W dobie kryzysu, gdy każdy zwykły Polak musi zaciskać pasa, sejmowi urzędnicy śpią na pieniądzach. Kto z nas nie chciałby zainkasować premii 2700 zł?! Dlatego warto zadzwonić do Sejmu i poprosić o radę, jak negocjować z szefem, by obsypał nas pieniędzmi. Zwłaszcza że za tę poradę już urzędnikom zapłaciliśmy. Bo ich nagrody pochodzą z naszych, podatniczych kieszeni.  TELEFON  Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska tel. (22) 694 16 00 

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco  

W nocy z 17 na 18 sierpnia Piotr Woźniak-Starak zginął tragicznie, po tym jak wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Żył tylko 39 lat, ale żył intensywnie i na zawsze pozostanie w pamięci tych, którzy mieli okazję go poznać. Jedną z osób, która miała przyjemność pracować z Piotrem był Bill Pullman. Hollywoodzki aktor poznał producenta filmowego także prywatnie. Wspólnie z rodziną producenta spędził kilka dni w górach. Jak go wspomina?

Powiat wieluński zaliczony został do tzw. obszaru czerwonego, w którym obowiązują bardziej restrykcyjne zasady bezpieczeństwa. Obszarem żółtym w naszym województwie jest oznaczony powiat wieruszowski.

Na wiernych z czterech kościołów w województwie zachodniopomorskim padł blady strach. We wtorek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pyrzycach podał w oficjalnym oświadczeniu, że proboszcz z kościoła parafialnego pw Wniebowzięcia NMP w Ryszewku ma koronawirusa. Przez niemal dwa tygodnie duchowny celebrował msze św., udzielał też sakramentów w trzech innych kościołach filialnych: Turzu, Brzezinie i Giżynie. Ksiądz przebywa w szpitalu w Szczecinie. Ilu wiernych mogło się zakazić?

– Rekomendujemy, żeby każda placówka miała dedykowaną izolatkę, w której dziecko z objawami mogło przebywać odseparowane od pozostałych uczniów – mówiła na środowej konferencji zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharska.

– Uważam, że nawet dotychczasowy prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka nie wie, czy to już koniec jego rządów, czy jeszcze nie. Ale na pewno jest to koniec białoruskiego społeczeństwa w formie jaką znaliśmy do tej pory – komentuje z Mińska, specjalnie dla Faktu, Sławomir Sierakowski, socjolog, publicysta, współzałożyciel „Krytyki Politycznej”.

Podczas pogłębiania toru wodnego Świnoujście-Szczecin, z Odry wydobyto prawdziwy skarb sprzed kilkuset lat. Znaleziskiem, które eksperci określają mianem unikatowego, jest niemal całkowicie zachowany średniowieczny miecz wraz z fragmentem skórzano-drewnianej pochwy. Miecz zostanie poddany szczegółowym badaniom m.in. archeometrycznym i metaloznawczym.

Ten człowiek zrobił furorę podczas zakończonego w niedzielę Tour de Pologne! Kamil Małecki (24 l.) zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, choć był to pierwszy wyścig etapowy tej rangi w jego karierze. Fakt postanowił sprawdzić, jak to się stało, że w malutkiej Grzmiącej pod Bytowem wychował się tak zdolny zawodnik.

Służył na morzach przez 16 lat, przepłynął w tym czasie niemal 26 tys. mil morskich. 2 lata temu udał się na zasłużony spoczynek, ale niedługo zyska nowe życie! Mowa o okręcie podwodnym ORP „Sokół”, który będzie można zwiedzać już za 2 lata. Trafi do Muzeum Marynarki Wojennej.

Poprzez zmiany przepisów, znacznie ograniczające możliwości pociągnięcia polityków do odpowiedzialności, chcą oni kupować sobie bezkarność. Problemem jest występowanie silnej pokusy, żeby dorwać się do władzy i nabić kieszenie. A im mniej jest niezależnej kontroli nad aparatem państwa, tym silniejsza jest taka pokusa – mówi w rozmowie z Faktem Krzysztof Izdebski, prawnik, dyrektor programowy fundacji ePaństwo

Agenci Secret Service ewakuowali Donalda Trumpa z sali odpraw w Białym Domu po tym, jak przed ogrodzeniem otaczającym kompleks doszło do strzelaniny. Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. Jak poinformował Reuters, prezydent wrócił do sali po kilku minutach i przekazał informacje o zdarzeniu.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*