Policja publikuje „mapę śmierci” na polskich drogach

Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo – apeluje policja, pokazując mapę wypadków śmiertelnych, które miały miejsce w Polsce w czasie wakacji. Z danych policji dowiadujemy się, że w wakacje 2020 r. doszło do 232 takich wypadków od początku sezonu letniego. W ostatnich 30 dniach zginęło w wypadkach 46 osób.

– Mapa wypadków drogowych opublikowana przez nas w wakacje 2019 r. spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym – wyjaśnia policja.

Na mapie wyszczególniono liczbę wypadków od początku wakacji i liczbę osób zmarłych w ciągu 30 dni od zdarzenia. Na mapie migają też punkty, w których do wypadku doszło w ciągu ostatniej doby. Dane są stale aktualizowane.  Wybierając konkretny „czarny punkt” na mapie  , możemy poznać więcej szczegółów o danym zdarzeniu – jaki był to wypadek, ile osób w nim zginęło i jakim pojazdem te osoby kierowały.

„Za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze” – przypomina policja.

Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych ma zwrócić uwagę na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach i skłonienie do refleksji kierowców. Mapa wypadków będzie codziennie – przez okres wakacji – wyświetlana na ekranach Screen Network znajdujących się na terenie całego kraju, w oparciu o aktualne dane.

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści 

Źródło:  policja.pl  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*