Koronawirus w Sejmie! Chorują też senatorzy

Wszyscy posłowie PSL są poinformowani o zagrożeniu zakażeniem i stosują się do wytycznych sanepidu, większość z nich właśnie wykonuje testy na obecność koronawirusa – poinformował PAP lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że on również wykonał taki test – uzyskał wynik negatywny.

Poseł Koalicji Polskiej-PSL Dariusz Klimczak poinformował we wtorek, że jest zakażony koronawirusem. To już czwarty parlamentarzysta, u którego w ostatnim czasie badania potwierdziły obecność SARS-CoV-2.

„Zgodnie z zaleceniami (Kancelarii Sejmu) przygotowując się do Zgromadzenia Narodowego wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa. Okazał się pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę aby zrobili sobie test. Pozdrawiam” – napisał Klimczak we wtorek po południu na Twitterze. Klimczak jest wiceprezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego i szefem ugrupowania w regionie łódzkim.

W sobotę o zakażeniu koronawirusem poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki, który 28 lipca brał udział w posiedzeniu Rady Naczelnej PSL. W poniedziałek okazało się też, że wynik dodatni testu na SARS-CoV-2 mają również senatorowie: KO Artur Dunin i Koalicji Polskiej-PSL Ryszard Bober (senator informował w mediach, że w środę ma mieć kolejne badania, by potwierdzić wynik pierwszego).

 Posłowie PSL wykonują testy  W związku z sytuacją, jak poinformował Kosiniak-Kamysz, posłowie klubu PSL zdecydowali się wykonać testy na obecność koronawirusa.

– Większość posłów robi w tej chwili testy, w zasadzie wszyscy chyba. Ja już jestem po i wynik jest negatywny, ale inni posłowie te testy robią; wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski jest na autokwarantannie. Rozmawiałem z nimi, wszyscy postępują zgodnie z wytycznymi i poddają się procedurom wyznaczonym przez sanepid; wszyscy są poinformowani o zagrożeniu – powiedział we wtorek Kosiniak-Kamysz.

Jak zaznaczył, testy będą robione we wtorek i w środę tak, aby zdążyć z wynikami przed Zgromadzeniem Narodowym. Lider ludowców podkreślił, że „nie ma danych statystycznych” i nie wie, ilu z posłów zdecydowało się na odizolowanie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 680 osób. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W sumie zanotowano dotąd ponad 48 tys. przypadków.

Zobacz też:

Poseł PSL przebywa na kwarantannie

Poseł miał bliski kontakt z przewodniczącym partii Władysławem Kosian-Kamyszem

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*